تاکيد وزير نيرو بر لزوم رعايت الگوي مصرف آب در سراسر کشور

 • پنجشنبه 07 دی 1396 09:55
 • شناسه 13394
تاکيد وزير نيرو بر لزوم رعايت الگوي مصرف آب در سراسر کشور

وزير نيرو گفت: اگر مردم در شيوه مصرف آب بازنگري نکنند حتي ممکن است در زمستان هم مجبور به اعمال سهميه بندي در برخي مناطق کشور باشيم.

محمد اردکانيان وزیر نیرو  در حاشيه جلسه هيئت دولت  گفت: در بخش آب و برق ما به دنبال پياده سازي طرحهايي هستيم که با موافقت دولت اجرايي شود و در آن سعي خواهيم کرد از ابزار قيمت در جهت تضمين پايداري آب و برق و عرضه مطمئن آن بويژه در برخورد با پيک مصرف آب و برق در تابستان 97 استفاده کنيم.

اردکانیان گفت :: اگر در شيوه مصرف دقت نکنيم نه تنها در تابستان بلکه در زمستان هم احتمال اعمال سهميه بندي وجود دارد البته چنين پيش بيني اي وجود ندارد و برنامه اي نداريم چرا که اعتقاد داريم با اطلاع رساني و ايجاد مفاهمه با مصرف کنندگان و مسوولان، از قطره قطره آب موجود مي توانيم به نحو احسن استفاده کنيم.

اردکانيان با اشاره به اينکه بخش مهمي از منابع آب کشور در بخش کشاورزي مصرف مي شود ادامه داد: در جايي که نبايد کشت کنيم کشت نمي کنيم، و در جايي که نبايد محصول خاصي بکاريم نمي کاريم و اگر لازم است الگوي مصرف آب را تغيير دهيم ، تغيير مي دهيم چراکه اين امر به هماهنگي بين وزارت خانه هاي متعدد و دستگاههاي دولتي و غير دولتي با هماهنگي رسانه ها و مصرف کنندگان نيازمند است.

وي با تشکر از مردم به دليل همراهي با وزارت نيرو تاکيد کرد: مردم نشان داده اند از ظرفيت بسيار بالايي براي همکاري با دولت برخوردارند و در صورتي که اطلاعات صحيح و دقيقي به آنها داده شود همکاري لازم را براي مصرف بهينه از آب داند.

وزیر نیرو با بيان اين که شرايط منابع آب کشور، شرايط سختي است، گفت: اميدواري هاي زيادي وجود دارد که يا با تغيير اقليم در جهت مثبت و يا با اتکا به روش هاي صحيح مصرف، واژه بحران آب را در آينده تکرار نکنيم. 
وي افزود: اگر مسئله آب هم حل شود ، مسئله زلزله واقعيتي جدي و مستمر است که با ما زندگي خواهد کرد چراکه کشور ما روي گسل ها بنا شده و ما بايد در فرايند برخورد با اين موضوع، بايد به آمادگي هاي لازم برسيم.

اردکانيان گفت: وزارت نيرو از دستگاه هايي است که براي ايمن سازي سيستم ها و تاسيسات آب و برق و در ارتباط با زلزله اقدام خواهد کرد و اين معنا که اگر لرزش تمام و آرامش برقرار شد، موضوع ايمن سازي را تا زلزله بعدي فراموش کنيم براي ما بي معناست.

وي افزود: هر لرزش و تکانه اي بايد موجب هوشياري باشد و ما سعي خواهيم کرد سازه ها ايمن شوند و برنامه بلند مدتي را براي اين کار تدوين مي کنيم و هم به مردم آموزش بدهيم که در برخورد با مخاطرات احتمالي جوابگوي حد اقل نيازهاي مردم باشيم.
 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها