افتتاح 13 طرح در زمینه انرژی در قم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح 13 طرح در زمینه انرژی در قم

 • پنجشنبه 19 مهر 1397 14:01
 • شناسه 34094
افتتاح 13 طرح در زمینه انرژی در قم

وزیر نیرو در سفر به قم 13 طرح تولیدی و توزیعی شبکه برق را افتتاح کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا، رضا اردکانیان در حاشیه بهره برداری از نیروگاه 6 مگاواتی در شهرک صنعتی شکوهیه قم از برنامه دولت برای توسعه بخش انرژی در قم خبر داد و افزود: امروز 13  طرح با هزینه 111 میلیارد تومان در قم به بهره برداری رسید و برای 4 طرح در حال اجرا هم 107 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

افتتاح 13 طرح در زمینه انرژی در قم

وی افزود: این طرح ها شامل یک نیروگاه 6 مگاواتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در شهرک شکوهیه و با هزینه 128 میلیارد ریالی ساخته شده است.
وزیر نیرو گفت: با راه اندازی این نیروگاه که به صورت مستقیم 10 نفر و به صورت غیر مستقیم 40 نفر را مشغول به کار کرده است، مشکل نوسان و قطعی برق شهرک شکوهیه بر طرف شد.
همچنین با حضور آقای  اردکانیان، نیروگاه خورشیدی 100 کیلو واتی، توسعه و بهینه سازی 40 دستگاه فیدر خروجی پست های فوق توزیع ، 7 کیلومتر شبکه روشنایی بلوار آیت الله بروجردی و 8 کیلومتر شبکه فشار متوسط برای تغذیه شبکه روشنایی این بلوار با هزینه ای بالغ بر 14 میلیارد ریال راه اندازی شد.
وی گفت: اجرای این طرح ها وضعیت پایداری در حفظ ولتاژ برق و کاهش خاموشی ها در قم به دنبال خواهد داشت.
وزیر نیرو افزود: علاوه بر این 746 طرح در بخش های آّب، برق و آّب و فاضلاب در قم حال اجراست که برای اجرای آنها 420 میلیارد تومان اعتبار در برنامه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان استان قم این اعتبار در بودجه سال آینده تصویب شود.
اردکانیان سیاست عمومی دولت را در بخش انرژی ، استفاده از بخش خصوصی اعلام کرد و گفت: این سیاست مورد حمایت مجلس شورای اسلامیست و نقش دولت در این میان تسهیل گری میان تولید کننده و مصرف کننده است.
وزیر نیرو اصلاح الگوی مصرف را مهمترین مولفه برای حفظ منابع کشور دانست و گفت: اگر الگوی مصرف از سوی مردم و صنایع اصلاح نشود، افزایش طرح های تامینی و تولیدی تاثیر بسزایی نخواهد داشت.
وی در خصوص برنامه های مربوط به بخش آب تصریح کرد: برنامه های امسال ما در بخش تامین آب شرب و برق ، بر اساس سال کم بارش تدوین شده که البته نقش مردم هم در رسیدن به اهداف این برنامه قابل توجه و مهم است.
اردکانیان گفت: پیش بینی ما این است که تابستان سال آینده با 8 هزار مگاوات کمبود برق مواجه شویم که بر اساس برنامه، حدود 5 هزار مگاوات با 26 نیروگاه در دست ساخت بر طرف خواهد شد و 3 هزار مگاوات دیگر نیز در قالب  11 برنامه مدیریت مصرف که جزئیات آن در آینده منتشر می شود، مرتفع خواهد شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها