رکورد بی سابقه مصرف بنزین در ۲۹ اسفند پارسال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رکورد بی سابقه مصرف بنزین در ۲۹ اسفند پارسال

 • دوشنبه 19 فروردین 1398 10:38
 • شناسه 38066
رکورد بی سابقه مصرف بنزین در ۲۹ اسفند پارسال

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از رشد ۳ و سه دهم درصدی مصرف بنزین از ۲۷ اسفند تا پایان شانزدهم فروردین خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، محمدرضا موسوی خواه : از ۲۷ اسفند ۹۷ تا پایان شانزدهم فروردین بطور میانگین روزانه ۹۸ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل سه و سه دهم درصد رشد نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما رشد ۱۴ درصدی بود افزود: با این حال با شروع بارندگی‌ها و کاهش سفر‌های برون شهری در ۱۶ روز اول امسال رشد مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها یک درصد بود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضریب آمادگی این شرکت ۹۹ و ۹۷ دهم درصد اعلام کرد و افزود: به اذعان ستاد‌های سفر‌های نوروزی هیچگونه کمبود سوختی در کشور در ایام نوروز گزارش نشد که این امر بی سابقه بوده است.

موسوی خواه در خصوص رکورد مصرف بنزین در ایام پایانی سال افزود: برپایه آمار‌های ارائه شده بیشترین مقدار مصرف بنزین کشور در روز ۲۹ اسفند ۹۷ ثبت شد که رقم ۱۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر را نشان می‌دهد که رکوردی بی سابقه در تاریخ صنعت نفت کشور است.

وی در خصوص کمترین میزان مصرف نیز گفت: این رقم متعلق به روز ۱۳ فروردین ۹۸ به میزان ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر است که کمترین مقدار مصرف بنزین در فاصله ۱۹ روزه تعطیلات سال نو به حساب می‌آید.

موسوی خواه افزود: پیش بینی ما از رشد مصرف بنزین در سال جاری حدود ۱۰ و دو دهم درصد است که با این حساب پیش بینی می‌کنیم امسال به طور میانگین روزانه حدود ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شود که آرزو می‌کنیم این پیش بینی محقق نشود و مردم در مصرف بنزین صرفه جویی کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص نحوه سوخت رسانی به مناطق سیل زده نیز گفت: با تمهیدات اندیشیده شده قبل از وقوع سیل آمادگی کامل در کلیه تاسیسات توزیع سوخت در سراسر کشور اعم از انبار‌های نفت، واحد‌های سوخت رسانی به هواپیما، جایگاه‌ها و مجاری عرضه وجود داشت و با وجود مشکلاتی که سیل در زمینه توزیع و عرضه سوخت ایجاد کرد هیچگونه کمبودی در این زمینه احساس نشد.

وی با اشاره به اینکه قبل از بروز سیل ذخیره سازی‌های مطمئنی در کانون‌های خطر انجام شد افزود: با این تمهیدات سوخت رسانی مطمئن و به موقع در تمامی مناطق سیل زده در اسرع وقت صورت گرفت.

موسوی خواه سوخت رسانی به تجهیزات و وسایل امدادی را از دیگر وظایف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در مناطق سیل زده عنوان کرد و افزود: به تمامی ادوات و تجهیزات راه سازی که به صورت شبانه روزی در مناطق سیل زده مشغول فعالیت بودند سوخت رایگان و در محل فعالیت تحویل شد همچنین بیش از ۱۲ هزار ظرف ۲۰ لیتری، انواع سوخت اعم از بنزین، نفت گاز و نفت سفید در مناطق سیل زده توزیع شده است.

وی افزود: اگرچه برخی از تاسیسات و مجاری عرضه سوخت در مناطق لرستان، پلدختر، معمولان و بابازید به مدت طولانی در محاصره سیلاب بودند، اما هیچ کمبود سوختی در این مناطق دیده نشد و با احیا جایگاه‌های زیر آب رفته و همچنین استقرار جایگاه‌های سیار در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیات سوخت رسانی انجام شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه در مناطق سیل زده تعداد زیادی بالگرد در حال امداد رسانی به سیل زدگان است، گفت: تاکنون ۵۶۰ هزار لیتر سوخت هوایی به صورت رایگان به بالگرد‌ها عرضه شده که این رقم یک رکورد بی سابقه در سوخت رسانی هوایی محسوب می‌شود.

وی یکی دیگر از تمهیدات اندیشیده شده در مناطق سیل زده را عرضه نفت سفید عنوان کرد و افزود: تاکنون چهار میلیون لیتر نفت سفید در چهار استانی که دچار سیل شده اند توزیع شده که این مساله نقش مهمی در تامین گرمایش و انرژی مناطق سیل زده داشته است.

موسوی خواه همچنین از توزیع بیش از ده هزار تن گاز مایع در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده تا پایان فروردین ماه در پلدختر گاز رایگان عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سیل اخیر چندین جایگاه و همچنین خطوط انتقال سوخت دچار مشکل شده اند، افزود: با تلاش همکاران من این مشکلات در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شده و در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه عرضه سوخت در مناطق سیل زده وجود ندارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها