آسیب جدی به ۱۶۶۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آسیب جدی به ۱۶۶۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق

  • دوشنبه 19 فروردین 1398 19:14
  • شناسه 38070
آسیب جدی به ۱۶۶۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق

مدیرعامل توانیر از آسیب جدی به بیش از ۱۶۶۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق در استان‌های سیل زده خبر داد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، محمد حسن متولی زاده  با اشاره به اینکه احداث شبکه‌های برق در مناطق مختلف جغرافیایی سبب آسیب پذیری آن‌ها در برابر بلایای طبیعی شده است افزود: بیش از ۷۲۰ دستگاه ترانسفورماتور و پست توزیع نیز دچار آسیب جدی و خسارت کلی شده و در برخی مناطق به طور کامل از بین رفته است.

وی با اشاره به آمادگی تیم‌های امدادی صنعت برق پیش از وقوع سیلاب گفت: در استان‌هایی که بیشترین احتمال وقوع سیل وجود داشت ۸۴۰ گروه اجرایی با امکانات کافی آماده خدمات رسانی بودند که همین موضوع سبب رفع ۹۵ درصد قطعی‌های برق در ساعات اولیه شده است. 
مدیر عامل توانیر با بیان اینکه بیش از ۲۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت توانیر برای بازسازی شبکه‌های آسیب دیده در استان‌های سیل زده اختصاص یافته است ادامه داد: بیش از ۲۳۵۰ روستا متاثر از سیل شدند و شبکه‌های برق آن‌ها آسیب دیده که تا این لحظه ۲۲۷۰ روستا برق دار شدند و شرایط آن‌ها پایدار است.

متولی زاده با اشاره به بی برق ماندن ۹۰ روستا در استان لرستان افزود: نبود امکان دسترسی و وجود یک رودخانه خروشان در مسیر این روستاها، ​ تاکنون مانع از برق رسانی به آن‌ها شده است که هم اکنون نیرو‌های امدادی با احداث چند کیلومتر خط در حال برق رسانی به این روستا‌ها هستند و تا دو روز آینده برق آن‌ها نیز وصل خواهد شد. 
وی با بیان اینکه فعلا در استان خوزستان با خطر جدی مواجه نیستیم گفت: هم اکنون برخی از دکل‌های ما در معرض خطر است و یا آسیب دیدند، ولی هنوز مشکلات برق در استان خوزستان شدت نگرفته است.
مدیر عامل توانیر با بیان اینکه برق سازه‌ها و ساختمان‌های احداث شده در حریم رودخانه‌ها با ارائه مجوز اتصال یافته است گفت: ساختمان‌ها و سازه‌هایی که از شهرداری‌ها و یا دهداری ها، ​ مجوز ساخت و ساز داشتند از توانیر برق گرفتند و در برخی موارد هم ساختمان‌ها برق غیر مجاز استفاده کرده اند. 
متولی زاده افزود: در شهرستان پل دختر و معمولان مشکلی وجود ندارد و در بخش‌هایی از شهر پل دختر که سیلاب تخلیه شود با هماهنگی مسئولان برق وصل خواهد شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها