ورود ۱۵۰ میلیون مترمکعب سیلاب به سد‌های تهران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ورود ۱۵۰ میلیون مترمکعب سیلاب به سد‌های تهران

 • سه شنبه 20 فروردین 1398 11:13
 • شناسه 38079
ورود ۱۵۰ میلیون مترمکعب سیلاب به سد‌های تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از ورود ۱۵۰ میلیون مترمکعب سیلاب به سد‌های اين شهر خبر داد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدحسن رضوی‌نسب" با بیان این مطلب افزود: در پی تشدید بارندگی‌های اخیر در استان حدود ۱۵۰ میلیون مترمکعب سیلاب وارد سد‌های استان تهران شده که بخش اعظمی از پیک این سیلاب در سد‌های لتیان، امیرکبیر، طالقان و ماملو مهار شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی قبلی در استان و شهر تهران سد‌های پنجگانه تهران توانسته‌اند در موج اول بارندگی‌ها به خوبی عمل کرده و سیلاب‌های ورودی را کنترل کنند.
رضوی‌نسب ادامه داد: همچنین با توجه به ظرفیت تخلیه‌ای که در رودخانه کرج و جاجرود وجود دارد توانسته‌ایم ضمن مهار سیلاب رخ داده، تغذیه مصنوعی در پایین‌دست این دو سد نیز انجام دهیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران تاکید کرد: در حال حاضر هم ۲۶۰ میلیون مترمکعب از ظرفیت مخازن سد‌های استان برای موج دوم بارندگی‌ها و مهار سیلاب‌های پیش‌رو خالی نگه داشته شده است.
وی افزود: با توجه به شروع موج دوم بارندگی‌ها از هفته آینده، تیم‌های عملیاتی آب منطقه‌ای و شهرداری تهران در حال لایروبی گسترده و تخریب بنا‌های غیرمجاز در حریم رودخانه‌های شمالی و غربی تهران همچون کن و آهار هستند تا در نقاطی که امکان مهار سیلاب از طریق سد‌ها وجود ندارد مشکل خاصی پیش نیاید.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها