پوشش شبکه فاضلاب شهری به مرز ۵۱ درصد رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پوشش شبکه فاضلاب شهری به مرز ۵۱ درصد رسید

  • سه شنبه 04 تیر 1398 14:33
  • شناسه 38802
پوشش شبکه فاضلاب شهری به مرز ۵۱ درصد رسید

مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از پوشش ۵۱ درصدی شبکه فاضلاب در شهر‌های کشور خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ، "بهنام وکیلی" گفت: در بخش شهری حدود ۷ میلیون انشعاب فاضلاب، ۶۵ هزار کیلومتر شبکه فاضلاب و ۲۱۶ تصفیه‌خانه فعال در مدار بهره‌برداری است و حدود ۳۳۰ شهر از تعداد کل شهر‌های ایران از تأسیسات فاضلاب برخوردارند.
مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: در کل کشور ۵۰.۸ درصد از جمعیت شهری تحت پوشش تأسیسات جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب هستند و این آماری است که اخیرا جمع‌آوری و استحصال شده و در واقع می‌توان گفت: آمار پایان سال ۱۳۹۷ کشور در خصوص میزان بهره‌مندی جمعیت شهری ایران از تأسیسات فاضلاب است.
وی افزود: این ۵۰.۸ درصد از جمعیت شهری ایران، جمعیتی بالغ‌بر ۳۲ میلیون نفر از شهرنشینان را شامل می‌شود، به عبارتی حدود ۳۲ میلیون نفر از جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه و تأسیسات فاضلاب است.
مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: فاضلاب این جمعیت ۳۲ میلیون نفری در شهر‌ها به‌صورت مستمر جمع‌آوری شده و با استفاده از خطوط لوله به تصفیه‌خانه‌های فاضلاب هدایت می‌شود، تصفیه شده و پسابی تولیدی آن برای استفاده از مصارف مختلفی تخصیص داده می‌شود.
وکیلی در خصوص پوشش فاضلاب در روستا‌های کشور گفت: سطح پوشش فاضلاب در مناطق روستایی از شهر‌ها بسیار کمتر است و زیر یک درصد از جمعیت روستایی کشور از تأسیسات فاضلاب برخوردارند.
وی افزود: در اقصی نقاط کشور در تصفیه‌خانه‌های در مدار بهره‌برداری، به‌طور مستمر فاضلاب خام انسانی به روش‌های مختلف از شیوه‌های متداول گرفته تا پیشرفته تصفیه شده و در نهایت سالانه یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده فاضلاب تولید می‌شود.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها