افزایش 11 درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش 11 درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور

  • سه شنبه 21 مرداد 1399 11:59
  • شناسه 44672
افزایش 11 درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور

  سخنگوی صنعت برق از افزایش 11 درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در سال جاری خبر داد.

روابط عمومی شرکت توانیر: "مصطفی رجبی مشهدی" با اشاره به اصلاح فرسودگی شبکه‌های برق، از افزایش سرعت عمل در بازسازی و نوسازی شبکه‌های فرسوده و برنامه‌ریزی و تامین منابع لازم خبر داد که قطعی‌های محدود شبکه را کاهش می‌دهد.
وی توسعه شبکه‌ها و به مدار آوردن 2200 مگاوات نیروگاه را از اقدامات صنعت برق برای گذر از اوج مصرف تابستان 99 عنوان کرد و گفت: افزایش ظرفیت نیروگاهی سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد و نباید مسایل را با گرانترین روش‌ها حل کنیم از این رو در قالب برنامه‌های مدیریت بار، امسال 296 هزار تفاهم‌نامه را عمدتا با بخش‌های صنعتی، کشاورزی و تجاری برای کاهش مصرف در ساعات اوج بار که 200 تا 300 ساعت در سال را شامل می‌شود، به امضا رساندیم و خبر خوب رشد مصرف برق بخش‌های تولیدی کشور در سال جهش تولید است که در بخش صنایع بزرگ با 11 درصد و در بخش کشاورزی با 4 درصد افزایش همراه شده است.
 معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر محدودیت مصرف بخش‌های تولیدی کشور را بر اساس تفاهم‌نامه، با هماهنگی قبلی و بدون هرگونه اختلال در روند تولید عنوان کرد که به مشترکان همکار با برنامه اجازه می‌دهد در ساعات غیر اوج بار بیشتر از دیماند تخصیص یافته مصرف کنند که کاملا مبتنی بر صرفه اقتصادی و منافع ملی و بدون خدشه به روند تولید است.
 وی افزود: ممکن است به دلایلی نادر مانند بروز اتفاقات در شبکه، میزان ساعات همکاری تفاهم‌نامه‌ها افزایش یابد که خوشبختانه امسال هیچ موردی از خاموشی که نیاز باشد از قبل به مشترکان اطلاع دهیم نداشتیم و با اهتمام کارکنان صنعت برق، ارایه خدمات در شرایط گرما و کرونا به خوبی انجام شد.
 رجبی مشهدی مدت همکاری مشترکان در قالب تفاهم‌نامه را اغلب تا 15 شهریور عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش دما انتظار می‌رود برنامه‌های مدیریت بار طی هفته‌های آتی و با توجه به پایداری شبکه سراسری کاهش یابد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها