اردکانیان: ۹ نیروگاه جدید تا پایان امسال وارد مدار می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اردکانیان: ۹ نیروگاه جدید تا پایان امسال وارد مدار می‌شود

  • چهارشنبه 05 آذر 1399 12:45
  • شناسه 47571
اردکانیان: ۹ نیروگاه جدید تا پایان امسال وارد مدار می‌شود

وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری از ۶ نیروگاه از ابتدای امسال تاکنون، گفت: ۹ نیروگاه دیگر نیز تا پایان سال جاری وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به‌گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» افزود: در تابستانی که پشت سر گذاشته شد، نه تنها خاموشی نداشت و صادرات انرژی هم بیشتر بود، بلکه حتی میزان انرژی که به بخش صنعت داده شد ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت.
وی ادامه داد: یعنی در سال جهش تولید به عنوان یک صنعت زیربنایی، انرژی بیشتری هم عرضه شد.
اردکانیان گفت: علاوه بر ساخت نیروگاه، به یک عادت و تمرین جدیدی نیز مجهز شدیم که دستگاه‌های سرمایشی و سایر دستگاه‌های انرژی‌بر را در ساعت‌های اوج بار توانستیم مدیریت کرده و با همکاری مصرف‌کنندگان از یک سرمایه‌گذاری جداگانه و بیشتر بی‌نیاز شویم و به جای این، سرمایه گذاری در بخش‌های دیگر به‌ویژه در بازسازی شبکه‌های فرسوده مصرف شود.

به گزارش ایرنا،  پیشترمدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) گفته بود: هشت نیروگاه شامل پنج نیروگاه خورشیدی، ۲ نیروگاه برق‌آبی کوچک و یک نیروگاه بازیافت تلفات حرارتی تا پایان آذرماه به نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور اضافه خواهد شد.

​​​​​​​

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها