تصمیمی مهم برای بازگشت ارز پتروشیمی‌ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تصمیمی مهم برای بازگشت ارز پتروشیمی‌ها

 • یکشنبه 04 شهریور 1397 08:32
 • شناسه 32052
تصمیمی مهم برای بازگشت ارز پتروشیمی‌ها

وزیر نفت از شرکت‌های پتروشیمی خواست ارز حاصل از صادرات محصولات خود را در اختیار بانک مرکزی قراردهند.

به گزارش شبکه ایران کالا، بیژن زنگنه در نامه ای از تمام پتروشیمی ها اعم از شرکت های متعلق به نهادهای عمومی، نیمه دولتی و خصوصی خواست در راستای اجرای سیاست ابلاغی دولت و به منظور تامین نیاز ارزی کشور از طریق بازار ثانویه، تمام ارز موجود در حساب های خارجی، یا شرکت های تراستی، صرافی ها وکارگزاران ارزی طرف معامله خود را کتبا به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تسلیم کنند.

تصمیمی مهم برای بازگشت ارز پتروشیمی‌هابر اساس نامه زنگنه شرکت های پتروشیمی پس از اعلام کتبی موجودی ارز خود و دریافت معادل ریالی آن، مکلف خواهند شد ارز مورد نظر را با نظارت بانک مرکزی و بر اساس آنچه این نهاد ناظر معین می کند برای عرضه در بازار ثانویه در اختیار قرار دهند.

همچنین بر اساس تصمیم هیات وزیران برای کنترل مدیریت عرضه ارز به بازار، دولت به وزیر نفت اختیار داده است که اعضای هیات مدیره شرکت‌های پتروشیمی اعم از دولتی نیمه دولتی و شرکت های متعلق به نهادهای عمومی را در صورت عدم عرضه ارز به بازار برکنار کند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «بازار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها