قیمت زنجبیل و لیموترش دوباره بالا رفت + قیمت سایر میوه ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

قیمت زنجبیل و لیموترش دوباره بالا رفت + قیمت سایر میوه ها

 • چهارشنبه 20 فروردین 1399 14:46
 • شناسه 42654
قیمت زنجبیل و لیموترش دوباره بالا رفت + قیمت سایر میوه ها

رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار، از افزایش مجدد قیمت سه قلم محصول شامل لیموترش، لیموشیرین و زنجبیل که به عنوان میوه‌های مبارزه با کرونا از آنها یاد می‌شود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا « اسدالله کارگر» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: قیمت این محصولات در هفته‌ پایانی سال تا حدودی پایین آمده بود اما در هفته اخیر دوباره بالا رفت؛ به نوعی که اکنون قیمت هر کیلوگرم لیموترش بین ۱۸ هزار تا ۲۹ هزار تومان، لیموشیرین بین ۱۵ هزار تا ۲۴ هزار تومان و زنجبیل بین ۶۵ تا ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کووید – ۱۹ در اسفندماه پارسال و افزایش مصرف تفاضای پنج قلم محصول لیموترش، لیموشیرین، زنجبیل، سیر و موز، قیمت این محصولات به یکباره سه تا چهار برابر افزایش یافت؛ به طوری که در روزهای ابتدایی شیوع کرونا نرخ هر کیلوگرم زنجبیل تازه در میدان مرکزی میوه و تره بار ۱۰۰ هزار تومان، موز ۱۶ هزار تومان، لیموترش بین ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان، سیرخشک بین ۲۸ تا ۴۰ هزار تومان و لیموشیرین بیش از ۹ هزار تومان بود.

کارگر، با اشاره به اینکه قیمت هر کیلوگرم زنجبیل پیش از بروز کرونا بین ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان بود یادآورشد: علت رشد چند برابری قیمت این محصولات افزایش تقاضا است که برای جلوگیری از این موضوع تلاش شد که در ایام نوروز با  افزایش عرضه قیمت هر کیلوگرم زنجبیل به حدود ۵۰ هزار تومان برسد.

در اسفنده ۹۸ و اوایل فروردین ماه  قیمت هر کیلوگرم زنجبیل در بازار بین  ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، موز بین ۱۵ تا ۱۸ هزارتومان، لیموترش بین ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و لیموشیرین بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزارتومان، سیرخشک بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان شده بود.

همچنین در ایام نوروز قیمت هر کیلوگرم موز در میدان میوه و تره بار بین ۲۰ تا ۲۴ هزارتومان بود که با نرخ بین ۳۰ هزار تا ۴۰ هزارتومان به دست مصرف کنندگان می رسید.

رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار، گفت:  زنجبیل، آناناس و موز محصولات وارداتی هستند که قیمت آنها  تابع نرخ ارز و روند واردات است.

کارگر با اشاره به اینکه قیمت دیگر محصولات میوه و صیفی نیز افزایش اندکی یافته است، افزود: براساس نرخنامه عمده فروشی محصولات کشاورزی در میدان میوه و تره بار تهران تا ۲۴ فروردین ماه قیمت هرکارتن آناناس بین ۳۰۰ هزار تا ۳۸۰ هزار تومان، هر کیلوگرم موز بین ۱۰ هزار تا ۱۶ هزار  و سیرخشک بین ۲۰ هزار تا ۲۷ هزار تومان است.

وی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم پرتقال تامسون بین سه هزار تا هفت هزار تومان، پرتقال توسرخ بین پنج هزار تا هفت هزارو ۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب بین پنج هزار تا هفت هزار تومان، پرتقال رسمی شمال بین پنج  هزار تا ۶ هزار تومان، سیب درختی لبنانی زرد بین چهار هزار تا ۹ هزار تومان، سیب درختی لبنانی قرمز بین چهار هزار تا هشت هزار تومان، کیوی بین ۶ هزار تا ۱۱ هزارتومان، گریپ فروت توسرخ بین سه هزار تا پنج هزارتومان، گریپ فروت سفید بین سه هزار تا چهار هزارتومان، نارنج دو هزار تا سه هزا رو ۵۰۰ تومان، نارنگی تخم پاکستانی بین ۶ هزار تا ۱۰ هزارتومان است.

رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار، تصریح کرد: نرخ هر کیلوگرم خیار رسمی بین سه هزار تا ۶ هزارتومان، خیار گلخانه ای بین سه هزار تا پنچ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی بوته‌رس بین دو هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزارتومان، سیب زمینی کهنه دو هزار تا چهار هزار تومان، سیب زمینی نو بین چهار هزار و ۵۰۰ تا هفت هزار تومان، پیاز شیری بین سه هزار و ۵۰۰ تا هشت هزار تومان ، پیاز زرد بین سه هزار و ۵۰۰ تا هفت هزار تومان، هندوانه بین یک هزار و ۲۰۰ تا سه هزار تومان و ملون بین چهار هزار تا هشت هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی گفت: قیمت هر کیلوگرم بادمجان قلمی سه هزار تا ۶ هزار تومان، بادمجان گلخانه‌ای پنج هزار تا ۹ هزار تومان، لوبیا سبز بین ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، باقالی بین سه هزار و ۵۰۰ تا پنج هزار تومان، تره فرنگی بین چهار هزار تا هشت هزار تومان، سبزی جور بین دو هزار تا چهار هزار تومان و سبزی خوردن بین دو  هزار تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای بین پنج هزار تا ۱۰ هزار تومان، کلم بروکلی بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، کاهو بین یک هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، کدو مسمایی سه هزار تا پنج هزار تومان و هویج بین یک هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

انتهای پیام/ 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بازار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (538)

  پیگیری غرق شدن شناور بهبهان، قرعه کشی 15 هزار خودرو گروه خودرو سازی ایران، قوانین مربوط به تولید مسکن، اخبار اقتصادی تحریریه اقتصاد ساعت 16 شنبه 17 خرداد

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

آخرین خبرها