نیاز ماهانه مردم ایران به تلفن همراه چقدر است؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نیاز ماهانه مردم ایران به تلفن همراه چقدر است؟

  • یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 13:58
  • شناسه 43407
نیاز ماهانه مردم ایران به تلفن همراه چقدر است؟

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور در گفت و گو با شبکه ایران کالا آخرین وضعیت واردات و فروش موبایل در بازار را اطلاع رسانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمد مهدی غفوریان در گفتگوی تصویری با برنامه تحریریه اقتصاد گفت: به دلیل کمبود گوشی تلفن همراه در بازار و کاهش واردات آن، همچنین افزایش تقاضا برای خرید تبلت و گوشی به منظور استفاده های آموزشی دانش آموزان، قیمت این کالا گران شده است.

وی افزود: مطلبی که به نقل از بنده در رسانه ها منتشر شده صحیح نیست. بنده در گفتگو با رسانه ها از مردم خواستم که تامل بیشتری در خرید تلفن همراه داشته باشند. این در حالی است که به نقل از بنده اعلام شده که مردم گوشی نخرند.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور ادامه داد: ما در داخل کشور تولید تلفن همراه نداریم و تمام نیاز ما از واردات تامین می شود. طی دو ماه گذشته واردات گوشی نداشتیم و همین مسئله منجر به افزایش 100 درصدی قیمت گوشی تلفن همراه شده است.

غفوریان تاکید کرد: هنوز مشکلات تخصیص ارز نیمایی به واردکنندگان گوشی تلفن همراه حل نشده و علیرغم ثبت سفارش، بانک مرکزی ارز مورد نیاز را تامین نکرده است.

وی تصریح کرد: نیاز ماهانه مردم ایران به گوشی همراه حدود یک میلیون و 200 هزار دستگاه است اما به علت نیاز بیش از حد مردم به موبایل، مصرف ماهیانه ما به یک میلیون و 400 هزار دستگاه رسیده است.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بازار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها