۲ صندوق پالایشی و خودرویی به زودی در بورس عرضه می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۲ صندوق پالایشی و خودرویی به زودی در بورس عرضه می‌شود

  • چهارشنبه 18 تیر 1399 18:01
  • شناسه 44079
 ۲ صندوق پالایشی و خودرویی به زودی در بورس عرضه می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: بزودی دو صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله «پالایشگاهی و پتروشیمی» و «خودرویی و صنایع فلزی» را در بورس عرضه خواهیم کرد.

آقای دژپسند افزود: از ابتدای سال تاکنون حدود 13 هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه واگذار کرده‌ایم که این عدد میزان بسیار قابل توجهی برای واگذاری است.
وزیر اقتصاد به انتشار اوراق مالی و اسلامی اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 40 هزار میلیارد تومان اوراق شامل 17 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه و بیش از 23 هزار میلیارد تومان اوراق نقدی توسط این وزارتخانه عرضه شده است. 
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه یکی از راه حل‌های جبران کسری بودجه در این شرایط فروش دارایی‌ها و اموال دولت است، افزود: فروش دارایی‌ها ضمن کوچک کردن دولت، میدان را برای فعالیت بخش خصوصی توسعه می‌دهد و می‌تواند سبب تکمیل زنجیره فعالیت‌های بخش خصوصی شود.
دژپسند به اهمیت بازار سرمایه اشاره کرد و ادامه داد: سیاست اصلی ما در قبال فروش اموال و دارایی‌ها این است که تا حد امکان از ظرفیت بازار سرمایه استفاده کنیم و فروش‌ها در بازار سرمایه انجام بپذیرد. این امر علاوه بر آنکه به تعمیق و پایداری بازار سرمایه کمک می‌کند، به جذب منابع در این بازار نیز منجر می‌شود.
بازار سرمایه بازاری شفاف است و قیمت‌ها در محیطی تعیین می‌شود که همگان نسبت به آن آگاه هستند. در این محیط رقابت بدون حاشیه صورت می‌پذیرد و خیلی از آسیب‌هایی که در قبل اشاره کردم، بروز پیدا نمی‌کند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بازار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها