ایستکول پرفروش‌ترین یخچال و فریزر در دیجی‌کالا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ایستکول پرفروش‌ترین یخچال و فریزر در دیجی‌کالا

 • سه شنبه 21 مرداد 1399 18:41
 • شناسه 44670
ایستکول پرفروش‌ترین یخچال و فریزر در دیجی‌کالا

مهرداد محمدی مدیرعامل شرکت تکران‌مبرد (ایستکول) از کسب رتبه اول بیشترین فروش تعدادی و ریالی یخچال در وب‌سایت دیجی‌کالا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری مهر سابقه فعالیت شرکت تکران‌مبرد (ایستکول) به سال ۱۳۵۶ و تأسیس آن توسط برادران محمدی برمی‌گردد. فعالیت تکران‌مبرد با تولید یخچال‌های صنعتی در استان قم شروع شد و در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ تولید یخچال‌ها و فریزرهای سایز کوچک آن‌ها با نام تجاری ایستکول استارت خورد.

حالا براساس جدیدترین گزارش منتشر شده وب‌سایت دیجی‌کالا برای فروش سال ۱۳۹۸ در حوزه لوازم‌خانگی و به ویژه یخچال فریزر ها، یخچال ۵ فوت و یخچال ۹ فوت ایستکول رتبه اول و دوم را از نظر تعداد فروش در وب‌سایت دیجی‌کالا کسب کرده‌اند. همچنین یخچال ۵ فوت از نظر ارزش ریالی رتبه اول و یخچال ۹ فوت هم رتبه سوم را در وب سایت دیجی‌کالا از آن خود کرده‌اند.

مدیرعامل تکران‌مبرد اعلام کرد: ایستکول پس از موفقیت‌های خود در محصولات صنعتی به سمت تولید محصولات خانگی و تجاری رفت. محصولات ایستکول در سه گروه محصولی یخچال فریزر، آبسردکن‌های دو منظوره و دستگاه‌های تصفیه‌هوا قرار دارد. در محصولات خانگی، فریزرهای کوچک و تصفیه‌هوا و در محصولات اداری و تجاری یخچال‌های ۵ و ۹ فوت ایستکول حرف اول را در بازار می‌زند.

محمدی از تغییراتی در تولیدات این شرکت در طول سالیان گذشته می‌گوید که از جمله آن می‌توان اضافه شدن سالانه محصولات جدید براساس نیازسنجی بازار را سیاست اصلی توسعه محصول این شرکت دانست.

محصولات شرکت تکران‌مبرد شامل یخچال‌خودرو، یخچال جذبی بدون کمپرسور، یخچال‌های دی‌سی ۱۲ ولت مخصوص کمپینگ، یخچال فریزر، چندین کلاس از آبسردکن‌های دومنظوره و دستگاه‌های تصفیه‌هوا است.

مهرداد محمدی در زمینه ورود این شرکت به حوزه تولید آبسردکن می‌گوید: با توجه به اضافه شدن آبسردکن‌ها به سبد محصولات اداری و تجاری در کشورهای اروپایی و چین، نیاز تولید این محصول در ایران هم دیده شد و با افتتاح اولین خط تولید آبسردکن در ایران توانستیم طی چند سال ۵۰ درصد از سهم بازار را به‌دست آوریم. زمانی که محصول آبسردکن توسط ما وارد ایران شد، بازخوردها به گونه‌ای بود که مردم حس یک محصول غیرضروری نسبت به آن داشتند، اما با گذر زمان وقتی که مشخص شد اضافه شدن این محصول به ادارات، سازمان‌ها و مراکز فروشگاهی باعث بهینه شدن کار می‌شود، مردم از این محصول بیشتر استقبال کردند.

وی در زمینه فروش محصولات ایستکول در سطح کشور اضافه می‌کند: ۸۰ درصد فروش محصولات از طریق نمایندگان رسمی انجام می‌شود. علاوه بر فروش آنلاین در سا یت www.eastcool.com مشتریان ما می‌توانند برای خرید حضوری به نمایشگاه مرکزی ایستکول مراجعه کنند.

از مدیرعامل تکران‌مبرد در زمینه خط تولید کاملاً داخلی محصولات یخچال و فریزر و آبسردکن می‌پرسیم، محمدی روند را این‌گونه توضیح می‌دهد: تولید ۱۰۰ درصد داخلی محصولات لوازم خانگی در ایران و اکثر کشورهای جهان علمی و امکان‌پذیر نیست و توجیه اقتصادی هم ندارد. به همین دلیل حتی کشورهای اروپایی و آمریکایی مواد اولیه و برخی از قطعات خود را به دلیل تولید با تیراژ بالا و هزینه‌های تولید کمتر از کشورهایی مثل چین وارد می‌کنند. در این موضوع بهینه بودن سهم قطعات وارداتی مطرح می‌شود که خوشبختانه در تمامی محصولات تولیدی، ایستکول در جایگاه بهینه و ارزبری پایین قرار دارد.

وی درباره توان رقابتی با برندهای دیگر هم محمدی از توانایی بالای شرکتش می‌گوید: بالاترین سهم بازار در محصولات یخچال‌های سایز کوچک و آبسردکن از آن ایستکول است و در حوزه آبسردکن عمده دیگر محصولات موجود در بازار، قاچاق و یا برندهای متفرقه هستند. از این رو می‌توان گفت نیمی از سهم بازار با در نظر گرفتن محصولات متفرقه و اجناس قاچاق، در اختیار ایستکول است. همچنین با تکیه بر سطح بالای خدمات مشتریان در کنار محصولات با کیفیت، با وجود حضور برندهای بزرگ و قدیمی، ایستکول جایگاه رقابتی و ممتاز خود را حفظ کرده و به سرعت در حال ورود به حوزه‌های جدید بازار است.

مدیرعامل تکران‌مبرد در زمینه گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش چنین توضیح می‌دهد: ما بیش از ۳۰۰ مرکز خدمات پس از فروش در کل کشور داریم. با در نظر گرفتن شاخص‌های خدمات مشتریان، استانداردهای مهمی شامل ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۰۰۰۴، ایزو ۵۰۰۰۱، ایزو ۱۰۰۰۲ و ایزو ۱۴۰۰۱ دریافت کرده‌ایم، در ۴ سال متوالی تندیس نقره‌ای سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت کرده‌ایم و به همین دلیل از این منظر در بالاترین سطح کشور قرار داریم. زمان پاسخگویی به مشتریان در تکران‌مبرد بسیار کم است و هیچ هزینه پنهانی مانند هزینه‌های ایاب و ذهاب برای مصرف‌کننده ایجاد نمی‌کنیم. گاهی تأمین قطعه‌های وارداتی هزینه‌های قابل توجهی برای شرکت دارد اما یکی از دلایل خوش‌نامی خدمات مشتریان ما، تأمین قطعه به هر قیمت جهت رضایت مشتریان است.

محمدی اضافه می‌کند: همین وسواس برای تأمین قطعات در خدمات پس از فروش، یک مزیت رقابتی در برابر برندهای با سهم قطعات وارداتی بالاتر به حساب می‌آید. این موضوع در آبسردکن‌ها و دستگاه‌های تصفیه‌هوا از اهمیت بالاتری برخوردار است، چرا که بسیاری از قطعات آبسردکن مانند فیلترهای تصفیه‌آب و در تصفیه‌هوا، فیلترهای هپا و کربن قطعات مصرفی هستند و نیاز به تأمین قطعه وجود دارد.

در پایان مدیرعامل تکران‌مبرد به حضور محصولات این شرکت در عرصه‌های گوناگون اشاره کرده و می‌گوید: شعار ما ایستکول همه جا است. محصولات ما در حوزه خدمات رفاهی، تجاری، خانگی، درمانی و اداری حضور گسترده دارند. البته بسته به محصول این موضوع متفاوت است. به طور مثال محصولات فریزر ما در کاربری خانگی و محصولات یخچال‌های سه فوت و پنج فوت ما در هتل‌ها، بیمارستان‌ها و اداره‌ها حضور قدرتمندی دارند. آبسردکن‌های ایستکول هم در فروشگاه‌ها، دفاتر و اداره‌ها در حال استفاده هستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بازار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تیزر شرکت رابط صنعت كوشا

  پیشران

  تیزر شرکت رابط صنعت كوشا (27)

  شرکت رابط صنعت كوشا تولیدکننده قطعات خودرویی در حیطه فورج سردو گرم و ماشینکاری cnc تولید انواع مهره جوشها و مهره های خاص

 • شرکت رابط صنعت كوشا

  پیشران

  شرکت رابط صنعت كوشا (27)

  شرکت رابط صنعت كوشا با هدف تامين قطعات صنعتي و قطعات خودرو از سال 1376 فعاليت خود را در شهرک صنعتی پرند استان تهران آغاز کرد.چشم انداز شرکت رابط صنعت کوشا رسیدن به سطح شرکتهای متوسط در زمینه تولید قطعات در زنجیره تامین و خودرو- پيشرو در زمینه مهندسی معکوس و داخلی سازی قطعات با مدیرت در کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت است

 • تیزر توسعه صنعت صفدریان

  پیشران

  تیزر توسعه صنعت صفدریان (33)

  شرکت توسعه صنعت صفدریان طراحی و تولیدکننده انواع قطعات و تجهیزات صنعتی و انتقال قدرت در کیلومتر ۱4جاده تهران – سمنان و شهرک صنعتی پایتخت با همت کارآفرین آن آقای صفدریان به کار فعالیت در زمینه طراحی و تولید انواع قطعات و تجهیزات صنعتی و انتقال قدرت مشغول است

 • تیزر شركت دانا بسپار

  پیشران

  تیزر شركت دانا بسپار (59)

  شركت دانابسپار با 120نفر نیرو و با در اختيار داشتن تجهيزات و ماشين الات مدرن در بخشهاي تزريق پلاستيك،تزريق لاستيك، قالب‌گيري و مونتاژ محصولات توليدي از قبيل در باك خودرو، انواع سوپاپ‌هاي ایمنی سوخت رسانی و ضربه گیر و گردگیرها تولید میکند دانابسپار به دليل توجه ويژه به امر نوآوري و كيفيت محصولات و اخذ گواهی سيستم هاي كيفي همواره به عنوان يك شركت مطمئن براي مشتريان خود مطرح بوده و با اتمام تلاش سعی در نیل این هدف مهم دارد

 • بیست و نهم دی ماه 99

  پیش گشایش

  بیست و نهم دی ماه 99 (65)

  بازار متاسفانه از تحلیل خارج شده و به نطر میرسه که زیاد قابل پیش بینی نیست در روز شنبه شاخص کل با افت نزدیک 43 هزار واحدی کانال 1 میلیون و 200 خود را از دست داد. کارشناس ها آقایان قاسمی و نصیرزاده

آخرین خبرها