معاون وزیر صنعت: بازار را برای کالاهای قاچاق و تقلبی ناامن می‌کنیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

معاون وزیر صنعت: بازار را برای کالاهای قاچاق و تقلبی ناامن می‌کنیم

  • پنجشنبه 03 مهر 1399 14:31
  • شناسه 45824
معاون وزیر صنعت: بازار را برای کالاهای قاچاق و تقلبی ناامن می‌کنیم

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای حمایت از تولیدات با اصالت و کیفیت داخلی به خصوص در بخش لوازم خانگی، بازار را بر ورود کالاهای تقلبی و قاچاق ناامن خواهیم کرد.

«عباس تابش» روز پنجشنبه در سفر به ساوه و بازدید از چند واحد تولیدی شهر صنعتی کاوه، اظهار داشت: برای شناسنامه دار کردن کالاهای تولید داخل در حال رایزنی با مدیران صنایع و تولیدکنندگان هستیم تا به محصولات تولیدی آنها شناسه اصالت تولید و کد رهگیری اختصاص دهیم.  

وی در مورد برخی فعالیت های سودجویان به خصوص در بازارچه های مرزی و درج لوگوی برخی برندهای معتبر روی کالهای تقلبی از قبیل لوازم خانگی و فروش آنها به عنوان محصول اصل، گفت: برای مقابله با این ترفندهای ضد تولیدات داخلی چاره ای جز شناسایی و تمایز دادن کالاهای با اصالت از انواع تقلبی و فیک نداریم.
وی ادامه داد: متاسفانه بخش زیادی از محصولات و لوازم خانگی کف بازار از انواع قاچاق و تقلبی هستند و در همین راستا هفته گذشته نشست مشترکی با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا داشتیم و در آنجا اقدامات اولیه برای مبارزه با این کالاها که به تولیدات داخلی آسیب زیادی می رساند طراحی و برنامه ریزی شد.
تابش اطمینان داد که بازار برای کسانی که در صدد ضربه زدن به تولیدات داخلی هستند، ناامن خواهد شد و اجازه نخواهیم داد که کالاهای تقلبی و قاچاق به راحتی عرضه شود.
به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از راهکارهای در دستور کار برای مقابله با کالاهای قاچاق و تقلبی،  عملیاتی شدن سامانه گارانتی کالا است که شهروندان با مراجعه به این سامانه در سایت سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان می توانند کالای با اصالت را از نوع تقلبی آن تشخیص دهند.
وی از مردم درخواست کرد که قبل از اقدام به خرید هر کالا، در مورد اصالت این محصول از سامانه گارانتی اطمینان یابند زیرا امکان ارائه هرگونه خدمات پس از فروش به کالاهای قاچاق و تقلبی وجود ندارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بازار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها