رشد ۹ درصدی سفر‌های نوروزی در بنادر کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رشد ۹ درصدی سفر‌های نوروزی در بنادر کشور

 • دوشنبه 19 فروردین 1398 09:03
 • شناسه 38062
رشد ۹ درصدی سفر‌های نوروزی در بنادر کشور

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۹ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ هادی حق شناس، درخصوص آخرین آمار سفر‌های نوروزی در حوزه گردشگری دریایی اظهار داشت: در بحث سفر‌های نوروزی ما با دو واژه مسافر و گردشگر مواجه هستیم.
وی ادامه داد: در حوزه مسافر با تعریف این که از یک نقطه سوار و در نقطه‌ای دیگر پیاده می‌شوند شاهد رشد ۹ درصدی از آغاز سفر‌های نوروزی از ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ بوده ایم. در این مدت سه میلیون و ۷۵۱ هزار و ۳۵۳ نفر مسافر از سرزمین اصلی به جزایر خلیج فارس داشته‌ایم.
وی گفت: در موضوع گردشگر در مقطع زمانی سفر‌های نوروزی دو میلیون و ۴۹۷ هزار و ۴۶۸ نفر داشته‌ایم که ۲۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد. دلیل این کاهش هم به واسطه سیلاب‌های استان‌های شمالی کشور و خوزستان بود.
حق‌شناس گفت: در فرآیند کلی یعنی در مجموع مسافر و گردشگر با عدد ۶ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۸۲۱ نفر مواجه هستیم که در مقایسه با مدت مشابه با کاهش مواجه هستیم، اما علی‌رغم این‌که استان‌های شمالی کشور درگیر سیل بودند این میزان کاهش طبیعی بوده و قابل تأمل است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر درخصوص جابه‌جایی خودرو توسط ناوگان دریایی در ایام سفر‌های نوروزی گفت: به لحاظ جابه‌جایی خودرو از سرزمین اصلی به جزایر خلیج‌فارس در مقطع زمانی سفر‌های نوروزی ۵۸۱ هزار و ۸۳۲ دستگاه خودرو منتقل شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل اندکی افزایش را شاهد هستیم.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه کیفیت سفر‌های نوروزی و خدمات ارائه شده در بنادر مختلف کشور به مسافران اظهار داشت: خوشبختانه با تدابیری که همکاران بنده در ایام سفر‌های نوروزی در بنادر کشور برای تسهیل سفر‌ها تدارک دیده بودند، سفر‌ها با کیفیت انجام گرفت و در این ایام هیچگونه حادثه‌ای نداشتیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بنادر »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها