سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری سازمان بنادر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری سازمان بنادر

  • یکشنبه 25 فروردین 1398 19:39
  • شناسه 38185
سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری سازمان بنادر

مدیر کل نجات و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از خرید و به کارگیری تجهیزات جدید مقابله با آلودگی دریایی در همه بنادر بازرگانی کشور خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، از سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا خجسته با بیان اینکه سازمان بنادر به نمایندگی از سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) مسئولیت پیشگیری و مقابله با آلودگی را بر عهده دارد، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای «کنوانسیون مارپل» و قوانین داخلی، مراکز دریافت، پردازش و دفع مواد زائد را ایجاد کرده است تا در سطح کلان از تخلیه مواد زائد توسط کشتی‌ها در آب‌های سرزمینی و بین‌المللی جلوگیری کند.
وی با اشاره به نقش حساس سازمان بنادر در حوزه مقابله با آلودگی‌های ناشی از کشتی‌ها و الحاق این سازمان به کنوانسیون مقابله با آلودگی‎های نفتی (OPRC) و مواد مضر خطرناک شیمیایی (OPRC HMS) گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه مقابله با آلودگی‌های خطرناک بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است و با خرید تجهیزات استراتژیک مانند بوم، اسکیمر و ... فرایند مقابله و پاکسازی محیط زیست دریایی را تسهیل کرده است.

ساخت کشتی مجهز برای مقابله با آلودگی‌های دریایی در بندر عباس

خجسته همچنین از در دست ساخت بودن «کشتی مجهز دریا پاک» در سایت کشتی سازی بندر عباس با هدف مقابله با آلودگی‌های دریایی خبر داد و ابراز امیدواری کرد این کشتی مجهز، هرچه سریع‌تر در چرخه بهره‌برداری در بنادر کشور قرار گیرد.
تامین سوخت کم سولفور از مهم‌ترین برنامه سازمان بنادر در سال جاری
مدیرکل نجات و حفاظت دریایی «تامین سوخت کم سولفور (نیم درصد)» را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بنادر در سال جاری برشمرد و گفت: برای این منظور با سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط، به ویژه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، مکاتبات لازم انجام شده است و مطابق برآورده‌های صورت گرفته برای سال ۲۰۲۰، حدود ۱ و نیم میلیون تن سوخت کم سولفور نیاز داریم.

سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومانی برای تجهیز بنادر بزرگ به سیستم نمونه برداری آب توازن کشتی‌ها

مدیرکل نجات و حفاظت دریایی همچنین از سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی برای خرید «تجهیزات نمونه برداری از آب توازن کشتی‌ها» و توزیع آن بین همه بنادر کشور خبر داد و تاکید کرد: انتقال آب توازن یکی از راه‌های آلوده‌سازی دریا قلمداد می‌شود؛ بنابراین نمونه گیری از آب توازن کشتی‌ها برای تشخیص نوع و میزان آلودگی بسیار ضروری و حیاتی است.
وی با بیان اینکه آلودگی شیمیایی در دریا از حیث تنوع و میزان دربرگیری بسیار خطرناک محسوب می‌شوند، از خرید و تامین تجهیزات ویژه مقابله با آلودگی‌های شیمیایی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: مانور‌های جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی، مطابق روال سال‌های گذشته در همه بنادر برگزار می‌شود.
 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «بنادر »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها