سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری سازمان بنادر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری سازمان بنادر

 • یکشنبه 25 فروردین 1398 19:39
 • شناسه 38185
سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری سازمان بنادر

مدیر کل نجات و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از خرید و به کارگیری تجهیزات جدید مقابله با آلودگی دریایی در همه بنادر بازرگانی کشور خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، از سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا خجسته با بیان اینکه سازمان بنادر به نمایندگی از سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) مسئولیت پیشگیری و مقابله با آلودگی را بر عهده دارد، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای «کنوانسیون مارپل» و قوانین داخلی، مراکز دریافت، پردازش و دفع مواد زائد را ایجاد کرده است تا در سطح کلان از تخلیه مواد زائد توسط کشتی‌ها در آب‌های سرزمینی و بین‌المللی جلوگیری کند.
وی با اشاره به نقش حساس سازمان بنادر در حوزه مقابله با آلودگی‌های ناشی از کشتی‌ها و الحاق این سازمان به کنوانسیون مقابله با آلودگی‎های نفتی (OPRC) و مواد مضر خطرناک شیمیایی (OPRC HMS) گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه مقابله با آلودگی‌های خطرناک بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است و با خرید تجهیزات استراتژیک مانند بوم، اسکیمر و ... فرایند مقابله و پاکسازی محیط زیست دریایی را تسهیل کرده است.

ساخت کشتی مجهز برای مقابله با آلودگی‌های دریایی در بندر عباس

خجسته همچنین از در دست ساخت بودن «کشتی مجهز دریا پاک» در سایت کشتی سازی بندر عباس با هدف مقابله با آلودگی‌های دریایی خبر داد و ابراز امیدواری کرد این کشتی مجهز، هرچه سریع‌تر در چرخه بهره‌برداری در بنادر کشور قرار گیرد.
تامین سوخت کم سولفور از مهم‌ترین برنامه سازمان بنادر در سال جاری
مدیرکل نجات و حفاظت دریایی «تامین سوخت کم سولفور (نیم درصد)» را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بنادر در سال جاری برشمرد و گفت: برای این منظور با سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط، به ویژه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، مکاتبات لازم انجام شده است و مطابق برآورده‌های صورت گرفته برای سال ۲۰۲۰، حدود ۱ و نیم میلیون تن سوخت کم سولفور نیاز داریم.

سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومانی برای تجهیز بنادر بزرگ به سیستم نمونه برداری آب توازن کشتی‌ها

مدیرکل نجات و حفاظت دریایی همچنین از سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی برای خرید «تجهیزات نمونه برداری از آب توازن کشتی‌ها» و توزیع آن بین همه بنادر کشور خبر داد و تاکید کرد: انتقال آب توازن یکی از راه‌های آلوده‌سازی دریا قلمداد می‌شود؛ بنابراین نمونه گیری از آب توازن کشتی‌ها برای تشخیص نوع و میزان آلودگی بسیار ضروری و حیاتی است.
وی با بیان اینکه آلودگی شیمیایی در دریا از حیث تنوع و میزان دربرگیری بسیار خطرناک محسوب می‌شوند، از خرید و تامین تجهیزات ویژه مقابله با آلودگی‌های شیمیایی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: مانور‌های جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی، مطابق روال سال‌های گذشته در همه بنادر برگزار می‌شود.
 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «بنادر »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نخ فرش ماشینی درخشان قم

  چرخ

  نخ فرش ماشینی درخشان قم (1)

  نخ فرش ماشینی درخشان قم شرکت ریسندگی نخ فرش درخشان یکی از خطوط تولید کارخانجات ریسندگی و بافندگی استان قم بوده که از سال 1373 راه اندازی شده و هم اکنون پس از گذشت سال ها از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع نخ فرش ماشینی و به روز رسانــــــی ماشین آلات و تکنولوژی خط تولید با برخوداری از نیروهای کارآمد و متخصص در خدمت صنعت فرش ماشینی کشور می باشد.

 • واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی

  تعادل

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی (1)

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی تبریز یکی از مهمترین مراکز بافت تابلو فرش در ایران و جهان است و تاثیر به سزایی در زمینه توسعه و گسترش سنت ها و هنرهای تزئینی و کاربردی به عهده دارد. قالی های بافت تبریز از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار هستند. شیوه خاص بافت فرش در آذربایجان موجب گردیده تا گره ترکی روشی رایج در این صنعت گردد که بیانگر گیفیت و استحکام بالای فرش بافته شده باشد.

 • باشگاه و پرورش اسب تاجدینی

  صنایع بوشهر

  باشگاه و پرورش اسب تاجدینی (33)

  هدف از تاسیس اشتغال و پیشرفت در ورزش

 • بازارچه خاتون

  صنایع بوشهر

  بازارچه خاتون (32)

  هدف از تاسیس اشتغال زایی و حمایت از کارآفرینان و تولید کنندگان داخلی

 • صنایع غذایی

  تریبون کسب و کار

  صنایع غذایی (40)

  مشکلات کارگران و تولید کنندگان صنایع غذایی - کارخانه گلها (قسمت دوم).

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها