رتبه بند‌ی واحدهای صنعتی فعال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رتبه بند‌ی واحدهای صنعتی فعال

  • جمعه 22 شهریور 1398 22:23
  • شناسه 39476
 رتبه بند‌ی واحدهای صنعتی فعال

واحد‌های صنعتی توانمند فعال در عرصه ملی و بین المللی و بنگاه‌هایی که قابلیت فعال شدن را داشته باشند شناسایی و رتبه بند‌ی می‌شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در این طرح تلاش می‌شود با ایجاد بستر پشتیبانی توسط دولت برای واحد‌های صنعتی که مزیت رقابتی دارند امکان رشد فراهم شده تا حضور فعال آن‌ها در بازار‌های بین المللی رقم بخورد.

سهراب شرفی افزود: هدف از این طرح هدفمند کردن حمایت‌ها و تسهیلات ارائه شده به بنگاه ها، افزایش رقابت پذیری واحد‌های صنعتی برای بهبود کیفیت و عرضه تولیدات، توانمند سازی بنگاه‌ها از طریق تشویق به تدوین استراتژی سازماندهی بر اساس شرایط محیط کسب و کار، حمایت از رونق تولید و توسعه برند‌ها و اعتبار بخشی به برند‌های داخلی و افزایش اعتبار «ساخت ایران» با هدف حضور فعال در بازار‌های داخلی و بین المللی، تنوع بخشیدن به محصولات صادراتی برای توسعه صادرات غیر نفتی و توانمندسازی مدیران واحد‌های صنعتی در تراز جهانی است.

او ادامه داد: در این طرح فرآیند ارزیابی و تعیین سطح قابلیت و توان اقتصاد‌ی و کسب و کار واحد صنعتی توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و بر اساس دستورالعمل اجرایی مصوب انجام می‌شود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: پس از انجام طرح رتبه بند‌ی و براساس نتایج آن امتیازات و تسهیلاتی به صنایع برتر داده می‌شود.

شرفی اظهارداشت: اجرای این طرح به خانه صنعت، معدن و تجارت استان‌ها واگذار شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها