عشایر نگران تامین نهاده‌های دامی نباشند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عشایر نگران تامین نهاده‌های دامی نباشند

  • پنجشنبه 22 شهریور 1397 11:26
  • شناسه 32886
عشایر نگران تامین نهاده‌های دامی نباشند

رئیس سازمان عشایری کشور: عشایر نگران تامین نهاده‌های دامی نباشند.

به گزارش شبکه ایران کالا، کرمعلی قندالی در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون نهاده به اندازه کافی وجود دارد و با قیمت مناسب در اختیار جامعه عشایری قرار می گیرد.

جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر آذربایجان شرقی

وی درباره واگذاری ایل راه های عشایری گفت: واگذاری ایل راه های عشایری مطلقا ممنوع است اما متاسفانه در سالهای گذشته به این موضوع توجه جدی نشده است.
قندالی تصریح کرد: برای حل این مشکل از سال ۹۲ نقشه ایل راه های عشایری کشور مصوب و تهیه شد و از حدود ۶۶ هزار کیلومتر ایل راه نقشه برداری شده است که باید اطلس ایل راه های کشور تهیه شود که با تهیه آن تجاوز به ایل راه های کشور به صورت مطلق ممنوع می شود.
وی درخصوص اسکان عشایر نیز افزود: سازمان عشایری هیچ برنامه و سیاستی برای اسکان جمعیت عشایری ندارد و اگر این امر صورت می گیرد به صورت خودجوش است.
رئیس سازمان عشایری با اشاره به این سازمان ساخت کانون های اسکان خودجوش عشایر را برای بازه زمانی پنج تا ۱۰ سال برنامه ریزی کرده است، گفت: یکی از عللی که موجب شده تا ساخت این کانون ها با تاخیر صورت گیرد این است که در ابتدا به موضوع تولید و اشتغال جمعیت عشایری توجه ویژه داشته ایم.
به گفته وی، ۴۵۰ کانون اسکان هدایتی در کشور وجود دارد.
وی در ادامه به پدیده خشکسالی اشاره کرد و گفت: در کشور بین دام و مرتع تعدال وجود ندارد اما بیشترین تعادل میان دام عشایری و مرتع است.
وی خاطرنشان کرد: جمعیت عشایری جزء گروه هایی بودند که در سال جاری چالش جدی برای تامین آب نداشتند و امسال برای حل این مشکل ۹۰ دستگاه تانکر آبرسانی به ناوگان حمل آب عشایری کشور افزوده می شود.
قندالی تصریح کرد: علاوه بر آن ۱۲۰ دستگاه کمک دار نیز مجهز به تانکر ۵۰۰ لیتری آب می شود.
وی جمعیت عشایری کشور را یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با ۲۱۳ خانوار اعلام کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «بهره وری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها