افتتاح سد تنگ ارم دشتستان با حضور معاون رئیس جمهور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح سد تنگ ارم دشتستان با حضور معاون رئیس جمهور

 • پنجشنبه 22 شهریور 1397 13:38
 • شناسه 32905
افتتاح سد تنگ ارم دشتستان با حضور معاون رئیس جمهور

سد تنگ ارم از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر امروز (پنجشنبه) با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری، استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتستان و شماری از مسولان محلی افتتاح شد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از  ایرنا، حسینعلی امیری در این آیین گفت: توسعه متوازن و متناسب در مناطق روستایی و عشایری در کل کشور مدنظر دولت است. 

وی افزود: در همین راستا سال گذشته با لایحه دولت و دستور رهبر انقلاب، 1.5میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یافت که نقش مهمی در رونق روستاها دارد. 
معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: باتوجه به اینکه کم آبی از مشکلات شهرستان دشتستان است، سد تنگ ارم با همت دولت در این مدت ساخته شده است. 
وی یادآور شد: سد تنگ ارم تا 20 سال آینده پاسخگوی نیاز آبی منطقه ارم است . 
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر نیز در این آئین گفت: بخش ارم یکی از مناطق خوش آب و هوا با قابلیت دامداری است. 
شاپور رجایی افزود: باتوجه به برداشت های بی رویه و کاهش شدید ذخایر آب های زیر زمینی و مشکل کمبود آب آشامیدنی معیشت مردم با مشکل روبه رو شده بود. 
وی یادآورشد: شرکت آب منطقه ای استان بوشهر در راستای احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی و استفاده از روان آبهای فصلی مطالعه ساخت سد تنگ ارم با هدف تامین آب آشامیدنی اضطراری بخش ارم را در دستور کار قرار داد. 
رجایی گفت: طرح احداث سد تنگ ارم به منظور تامین آب شرب مورد نیاز 21 هزار نفر با میزان تخصیص 2 میلیون مترمکعب آب در سال برای افق سال 1410 اجرا شد. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر افزود: احداث این سد نقش مهمی در کنترل سیلاب های فصلی که باعث تخریب زمین های کشاورزی و راههای ارتباطی در پایین دست می شود، دارد. 
وی گفت: سد تنگ ارم با اعتباری معادل 190 میلیارد ریال از محل اعتباراتی استانی و از نوع سنگ و سیمانی با پوشش بتن است. 
رجایی گفت: حجم مخزن این سد چهار میلیون مترمکعب، ارتفاع آن 31 متر و طول تاج این سد 199 متر و عرض تاج آن چهار متر است. 
سد مخزنی تنگ ارم در بخش ارم شهرستان دشتستان و در فاصله 10 کیلومتری شرق شهر تنگ ارم قرار دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «بهره وری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها