راهپیمایی اربعین به عنوان میراث معنوی کشور به ثبت رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

راهپیمایی اربعین به عنوان میراث معنوی کشور به ثبت رسید

 • چهارشنبه 02 آبان 1397 16:27
 • شناسه 34608
راهپیمایی اربعین به عنوان میراث معنوی کشور به ثبت رسید

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: راهپیمایی اربعین حسینی (ع) بعنوان میراث معنوی در فهرست ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از  ایرنا محمد خیاطیان روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در رشت افزود: این اقدام به پاس ارج گذاری به این مراسم معنوی انجام شده است.

وی اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی کشور با این اقدام گام کوچکی در راستای ترغیب و حمایت از این حماسه معنوی برداشته است.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگری از سخنان خود گردشگری را ظرفیتی برای ارزآوری کشور توصیف کرد و افزود: منابع دولت در تامین نیازهای حوزه گردشگری محدود و مشکلات بسیار زیاد است؛ در همین راستا می بایست تلاش کرد تا از ظرفیت بخش خصوصی بهره گرفت و این همراهی و تعامل، تهدیدها را تبدیل به فرصت خواهد کرد.
خیاطیان با بیان اینکه بدون برنامه ریزی صحیح هیچ ارگانی به نتیجه نخواهد رسید، تصریح کرد: قانونگزار قوانین متعددی را در عرصه گردشگری برای بر طرف ساختن نیازها در این حوزه پیش بینی کرده که یکی از آنها تدوین سند توسعه گردشگری است.
وی ادامه داد: متاسفانه بدلیل فقدان برنامه ریزی صحیح با چشم اندازهای ترسیم شده فاصله داریم و آنچه امروز باید اتفاق بیفتد، نگاه تعاملی است.
وی افزود: با توجه به نگاه گردشگری و وجود ظرفیت نوار ساحلی ، امروز استان های شمالی کشور می بایست در تعامل با یکدیگر ، کریدور گردشگری تعریف و بر این اساس جذب گردشگر خارجی کنند.
خیاطیان فقدان برنامه ریزی برای هجمه گردشگر داخلی در زمان های خاص به گیلان را تهدید عنوان کرد و گفت: محیط زیست بسیار شکننده است و فقدان برنامه ریزی برای خیل عظیم گردشگران در زمان خاص می تواند مشکلات عدیده زیست محیطی ایجاد کند.
وی اضافه کرد: علی رغم تلاش مسئولان استان ، همچنان مشکل زباله یکی از تهدیدهای گیلان محسوب می شود؛ این در حالیست که گیلان یکی از ظرفیت های گردشگری کشور است و می بایست با برنامه ریزی کوشید تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد.
خیاطیان ادامه داد: جنگل های هیرکانی هفت هزار ساله، دریای خزر، صنایع دستی غنی، گیرایی های طبیعی ، میراث فرهنگی و ... ظرفیت بارز گیلان در حوزه گردشگری است که می توان با برنامه ریزی صحیح شرایط ارز آوری قوی برای استان و کشور ایجاد کند.
وی با قدردانی از رضا علیزاده مدیرکل پیشین میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: اقدامات خوبی در زمینه بومگردی در گیلان انجام شده بطوریکه تعداد واحدهای بومگردی از 11 واحد به 421 مورد موافقت اصولی رسیده و 120طرح سرمایه گذاری گردشگری در استان به بهره برداری رسیده است.
خیاطیان اظهار امیدواری کرد: با سپردن سکان این اداره کل به شهرود امیرانتخابی که دارای مدرک دکترای مدیریت برنامه ریزی فرهنگی است، روند توسعه گردشگری پر قدرت تر ادامه یابد.
مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با حضور مدیران کشوری ، استانی و فعالان صنعت گردشگری برگزار و ضمن قدردانی از تلاش های رضا علیزاده ، شهرود امیر انتخابی بعنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان معرفی شد. 
 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «بهره وری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها