پذیرش 5 عضو جدید از ایران در (UNWTO) | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پذیرش 5 عضو جدید از ایران در (UNWTO)

  • سه شنبه 26 شهریور 1398 11:17
  • شناسه 39516
پذیرش 5 عضو جدید از ایران در (UNWTO)

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با رایزنی‌های انجام شده از سوی معاونت گردشگری به‌منظور تسهیل روند پذیرش پنج عضو جدید کشورمان در مجموعه اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، تعداد این اعضا به 18 عضو افزایش یافت.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، ولی تیموری گفت: طبق تمهیدات انجام شده از سوی معاونت گردشگری و همکاری با اداره‌کل بین‌الملل این وزارتخانه، مصوبه عضویت پنج عضو وابسته جدید که در نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که در خردادماه سال جاری در باکو مطرح شد و در خصوص آن رایزنی صورت گرفت، در حاشیه بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که از تاریخ 18 لغایت 22 شهریورماه جاری در شهر سن‌پترزبورگ روسیه تشکیل شد، به تصویب نهایی رسید.
او افزود: منطقه آزاد اقتصادی ارس، منطقه آزاد تجاری قشم، شرکت اراضی عباس‌آباد، مجموعه تفریحی‌ورزشی تله اتاقک توچال و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مانا سیر پردیس ایرانیان، پنج عضو جدید هستند.
معاون گردشگری کشور خاطرنشان کرد: تمامی مصوبات مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) قبل از طرح در این رویداد باید در نشست‌های شورای اجرایی سازمان متبوع طی دو سال گذشته بررسی و تصویب‌شده باشد، لذا اقدام صورت گرفته مبنی بر پذیرش پنج عضو جدید ایران در راستای مصوبه قبلی شورای اجرایی در باکو بوده است که با حضور این‌جانب برگزار شد.
او افزود: هم چنین عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیته بررسی درخواست‌های اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که معمولاً در حاشیه نشست‌های شورای اجرایی برگزار می‌شود و به‌نوبه خود زمینه حضور فعال‌تر بخش خصوصی در مجموعه اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) را فراهم می‌آورد، برای دو سال آینده تمدید شد.
تیموری تصریح کرد: مجموعه اعضای وابسته دست‌اندرکاران بخش خصوصی فعال در گردشگری این امکان را می‌دهد که از آخرین دستاوردهای علمی و تجارب موفق فعالان بخش خصوصی سایر کشورها در حوزه‌های مختلفی چون برنامه‌ریزی، بازاریابی، آموزش و تبلیغات بهره‌برداری شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بهره وری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها