اجرای طرح سامانه‌های نوین آبیاری در بیش از ۱۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اجرای طرح سامانه‌های نوین آبیاری در بیش از ۱۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی

  • سه شنبه 06 آبان 1399 18:49
  • شناسه 46701
اجرای طرح سامانه‌های نوین آبیاری در بیش از ۱۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون، طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در سطح ۵۳ هزار و ۹۵۳ هکتار اجرا و به بهره برداری رسیده و در سطح ۱۳۱ هزار و ۹۹ هکتار در حال اجراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا؛ بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عباس زارع با بیان اینکه از ابتدای امسال، طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در سطح ۵۳ هزار و ۹۵۳ هکتار اجرا و به بهره برداری رسیده و در سطح ۱۳۱ هزار و ۹۹ هکتار در حال اجراست، گفت: مجموع سطح اجرا شده و در حال اجرا در سال جاری، ۱۸۰ هزار و ۵۲ هکتار در قالب ۹۲۵۱ پروژه بوده است.

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون، دو میلیون و ۹۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی معادل ۲۵ درصد اراضی آبی کشور به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.

وی اظهار کرد: استان‌های خراسان رضوی با ۸ هزار و ۴۱۰ هکتار، فارس با ۴ هزار و ۶۲۶ هکتار و جنوب کرمان با ۳ هزار و ۲۰۷ هکتار بیشترین میزان سطح اجرای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در سال جاری را به خود اختصاص داده اند.

 

مطالب بیشتر از «بهره وری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها