آشنایی با سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آشنایی با سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران

  • سه شنبه 01 مهر 1399 17:12
  • شناسه 45776
آشنایی با سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران

کاوند، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با ایران‌کالا گفت: استفاده از پایگاه‌های داده‌های بورسی، مثل سایت شرکت بورس تهران، سرمایه‌گذاران را در خرید و فروش سهام راهنمایی می‌کند.

کاوند گفت یکی از سایت های پرمراجعه در زمینه بورس، سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران است که افراد از داده‌های آن استفاده می‌کنند. کاوند افزود این سایت، به آدرس (tsetmc.com)، هم برای سرمایه‌گذاران بورس اوراق بهادار و بورس های کالا مورد استفاده است.

کارشناس بازار سرمایه گفت در صفحه اصلی سایت بخشی به نام وضعیت بازار وجود دارد که تنها در زمان معاملات فعال است. کاوند افزود بخشی تحت عنوان شاخصکل وارزش بازار هم در سایت وجود دارد.  کاوند گفت شاخص کل و شاخص هم‌وزن بیشتر از دیگر شاخص‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.  کاوند افزود نمادهای پربیننده نمادهایی است که کاربران سایت بیشتر به آنها مراجعه کرده‌اند.

کارشناس بازار سرمایه  گفت در بخشی از سایت، سهام مورد معامله به تفکیک صنایع نشان داده می‌شود وتعداد و حجم معاملات هم سهم هم مشخص شده است. کاوند گفت در این بخش همچنین میزان خرید و فروش هر سهم و قیمت آن هم قابل نمایش است. کاوند افزود تعداد معمله‌گران و حجم معاملاتی هم نشان داده می‌شود و رنگ‌های قرمز و سبز به علامت افزایش و کاهش قیمت در این سایت استفاده می‌شود. وی گفت در بخشی از سایت، بخش سابقه و بخش جاری وجود دارد که بخش سابقه اطلاعات معاملات در روزهای قبل را نشان می‌دهد و بخش جاری هم که معاملات روز را عرضه می‌کند. کاوند گفت سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به زبان‌های مختلف خدمات ارائه می‌دهد.

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها