دلایل توقف معاملات سهام پدیده شاندیز / اعلام زمان بازگشایی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دلایل توقف معاملات سهام پدیده شاندیز / اعلام زمان بازگشایی

  • جمعه 04 مهر 1399 10:45
  • شناسه 45850
دلایل توقف معاملات سهام پدیده شاندیز / اعلام زمان بازگشایی

سال 1399 سال بسیاری خوبی برای سهامداران پدیده بود چرا که سهامداران آن پس از سال ها چشم انتظاری سرانجام توانستند سهام خود را در بازار سرمایه مورد معامله قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا در 17 فروردین ماه سال جاری بود که نماد شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با اسم "گتوشا" در بازار پایه فرابورس (تابلوی نارنجی)، درج شد و صورت های مالی این شرکت در سایت کدال قابل دسترس شد.

در ادامه مسیر در اردیبهشت ماه سال جاری بود که نماد این شرکت بنا به دلایل فنی از گتوشا به گشان تغییر کرد و اعلام شد که سهام گشان روز شنبه مورخه 20 اردیبهشت ماه سال جاری، قابل معامله خواهد بود.

رشد 11 هزار تومانی قیمت هر سهم

در 20 اردیبهشت ماه هر سهم این نماد با قیمت ۱۴۰ هزار ریال کشف قیمت شد و با توجه به حضور گشان در بازار پایه نارنجی فرابورس دامنه نوسان روزانه قیمت این سهم ۲ درصد اعلام شد.

تا تاریخ 1 شهریور ماه سال جاری معاملات نماد گشان ادامه داشت و قیمت هر سهم این نماد با رشدی 11 هزار تومانی نسبت به اردیبهشت ماه 99 به 24 هزار و 877 تومان افزایش یافت.

گشان تعلیق شد!

در تاریخ 1 شهریورماه 1399 بود که اطلاعیه تعلیق معاملات نماد گشان بر روی سایت کدال قرار گرفت. در این اطلاعیه آمده بود:

به استناد بند 7 ماده 13مکرر 2 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران به اطلاع مي‌رساند؛ با توجه به نیاز به بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر ، نماد معاملاتی حداکثر تا تاریخ 16/06/1399 تعلیق می گردد.

شایان ذکر است که در متن این قانون آمده است: "وقوع معاملاتی که منجر به ایجاد ظن تغییرات مدیریتی/ سهام‌داری مؤثر در کنترل شرکت شود باعث خواهد شد فرابورس ایران نماد معاملاتی را به مدت ۱۰ روز کاری تعلیق کند."

دوباره در 17 شهریور ماه و طی اطلاعیه دوم اعلام شد که این نماد حداکثر تا تاریخ 30 شهریور 1399 و برای سومین بار در 31 شهریور ماه معاملات گشان تا حداکثر 13 مهرماه سال جاری تعلیق شد.

تعلیق بعد از خبر افزایش سرمایه 3300 درصدی

این تعلیق معاملات نماد گشان در حالی رخ داد که در 1 شهریور ماه سال جاری اطلاعیه پیشنهاد افزایش سرمایه 3300 درصدی از محل سود انباشته به مجمع عمومی فوق العاده توسط هیات مدیره بر روی سایت کدال قرار گرفت. دقایقی بعد از انتشار این اطلاعیه، شرکت توسعه گردشگری پدیده، اطلاعیه دوم یعنی اظهارنظر مثبت حسابرس و بازرس قانونی را درباره گزارش توجیهی هیئت مدیره مبنی‌بر افزایش سرمایه منتشر کرد.

به هر صورت آنچه از شواهد امر پیداست گویا تعلیق معاملات نماد گشان باید با همین مسئله افزایش سرمایه در ارتباط باشد و به نظر می رسد که معاملات این نماد حداکثر تا تاریخ 17 مهر ماه مجاز خواهد شد. البته در شرایطی که بازار در شهریور ماه شرایط خوبی را تجربه نکرد، سهامداران گشان باید از این متوقف شدن معاملات سهام خود خوشحال باشند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها