عرضه اولیه احتمالی هفته آینده چیست؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عرضه اولیه احتمالی هفته آینده چیست؟

  • جمعه 04 مهر 1399 17:55
  • شناسه 45857
 عرضه اولیه احتمالی هفته آینده چیست؟

اخبار حکایت از آن دارد که 25 نماد در صف عرضه اولیه می باشند. دو نماد در بین این 25 نماد از شانس بیشتری برای عرضه اولیه شدن در هفته پیش رو برخوردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا در هفته گذشته سهام شرکت سرمایه‌ گذاری گروه مالی سپهر صادرات به نماد وسپهر عرضه اولیه شد. طبق اطلاعات منتشر شده میزان مشارکت در این عرضه اولیه ۵ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۶۶۱ کد معاملاتی بود که سهام وسپهر تنها به ۵ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۶۵۹ کد معاملاتی تخصیص داده شد.

نکته حائز اهمیت در این عرضه اولیه این بود که تعداد سهام تخصیص یافته به هر کد معاملاتی به تعداد درخواستی (حداکثر 1100 سهم) متقاضیان اختصاص داده شد.

به دلیل تعداد زیاد سهام جهت عرضه به عموم نسبت به حجم متقاضیان شرکت در این عرضه، به شرکت کنندگانی که حتی مبلغی کمتر از سقف قیمتی تا کف قیمتی ۹۵۰ تومان سفارش گذاشته بودند نیز سهم تعلق گرفت.

وسپهر پانزدهمین نماد عرضه اولیه شده در فرابورس و بیست و یکمین عرضه اولیه سال جاری بود که انجام شد. حالا پرسش این است که احتمال عرضه اولیه سهام کدام شرکت در هفته جاری وجود دارد؟

فهرستی از شرکت ها آماده عرضه اولیه در فصل پاییز می باشند که برخی از این شرکت ها عبارتند از:

لیزینگ اقتصاد نوین، سپید ماکیان، لیزینگ کارآفرین، اصفهان کش، فن آوا کارت، شرکت نفت جی، شیمی بافت، صنایع چوب خزر کاسپین، بارز کردستان، پتروشیمی بندر امام، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، صنعت غذایی کوروش، تولید نیروی جنوب غرب صبا، پتروشیمی مروارید، ایمن خودرو شرق، ترانسفورماتور توزیع زنگان، پتروشیمی ایلام، راه آهن حمل و نقل، تامین سرمایه تمدن، شرکت پتروشیمی اروند، استقلال و پرسپولیس، مجتمع صنعتی اسفراین، اپال پارسیان سنگان و عمران و مسکن سازان ایران.

از بین شرکت های بالا، شرکت هایی چون صنعت غذایی کوروش، سپید ماکیان، تامین ‌سرمایه تمدن، اپال پارسیان سنگان، مجتمع صنعتی اسفراین و عمران و مسکن سازان ایران شانس بیشتری برای عرضه اولیه در هفته پیش رو دارند.

شایان ذکر است که از شرکت های مذکور، شرکت صنعت غذایی کوروش با نماد غکورش حدود یک ماه پیش تا یک قدمی عرضه اولیه شدن سهامش پیش رفت اما بنا به دلایلی این عرضه اولیه لغو شد. بنابراین شاید محتمل ترین عرضه اولیه هفته جاری، نماد غکورش باشد. همچنین سپید ماکیان  با نماد سپید که در هفته گذشته  به‌ عنوان پانصد و هفتاد و دومین شرکت پذیرفته ‌شده در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران، در ﺑﺨﺶ  "زراعت و خدمات وابسته" درج نماد شد، به عنوان دومین نماد با شانس بالای عرضه اولیه در هفته پیش رو مطرح می باشد. 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها