آخرین تحولات بازار سرمایه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آخرین تحولات بازار سرمایه

  • چهارشنبه 23 مهر 1399 16:48
  • شناسه 46396
آخرین تحولات بازار سرمایه

کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با ایران کالا گفت: سهامداران، سهام خود را در بورس حفظ کنند

عقیلی، کارشناس بورس گفت شاخص کل، تمامی تاثیراتی که بر روی تعداد سهام خرید و فروش شده را به نمایش می‌گذارد. عقیلی گفت شرکت‌های با ارزش بازار بالاتر، روی شاخص کل تاثیر بیشتری می‌گذراند. وی افزود برای محاسبات معمولا از شاخص کل استفاده می‌شود.

کارشناس بورس گفت شاخص هم‌وزن، تاثیرات بزرگی اندازه و ابعاد شرکت‌ها را با هم‌وزن کردن مقدار سرمایه شرکت‌ها از بین می‌برد. عقیلی گفت هر کدام از اینها برای بورس ارزش جداگانه‌ای دارند. وی افزود وقتی درباره رشد بورس صحبت می‌کنیم شاخص کل را در نظر می‌گیریم. عقیلی گفت وقتی می‌خواهیم سود همه سرمایه‌گذاران را محاسبه کنیم به شاخص هم‌وزن توجه می‌کنیم.

کارشناس بازار سرمایه گفت زمانی که ریسک بازار زیاد شود شاخص کل نشان دهنده رشد شرکت‌های بزرگ است و افراد حرفه‌ای سراغ خرید سهام شرکت‌های بزرگ می‌روند. عقیلی افزود زمانی که ریسک بازار کم باشد معنایش این است که می‌شود سهام شرکت های کوچک را هم خریداری کرد. عقیلی گفت از سال 97 ورود شرکت های دانش بنیان به بورس خبری شد و در حال حاضر نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد دنیا افزایش یافته است.  عقیلی افزود در حال حاضر 27 شرکت دانش بنیان در بورس داریم اما تعداد آنها بسیار کم است و شرکت های زیادی در حوزه تجارت دیجیتال داریم که می توانند وارد بورس شوند.

عقیلی درباره سهام عدالت هم گفت مدیریت این سهام نیازمند تدبیر و مدیریت جدیدی است و اگر همه بخواهند فروشنده این سهام شوند، هرج و مرج در بازار رخ می‌دهد. عقیلی گفت اینکه تصمیم گرفته شد که شرکت‌های استانی سهام عدالت به صورت غیر مستقیم مدیریت کننده ایده خوبی است اما اگر تجربه کافی در اداره سبد وجود نداشته باشد اتفاق خوبی رقم نمی‌خورد. وی افزود باید مشخص شود کسانی که در استان‌ها می‌خواهند مدیریت کنند صلاحیت و تخصص لازم را دارند. عقیلی گفت پیشنهاد این است که برای افراد در استان‌ها آموزش‌های لازم طراحی شود.

کارشناس بورس درباره آینده بازار سرمایه هم گفت بازار بورس الگوی تورمی دارد و توصیه این است که افراد سهام‌شان را نگه دارند و با قیمت ارزان نفروشند

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها