نحوه لغو سفارش فروش سهام عدالت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نحوه لغو سفارش فروش سهام عدالت

 • چهارشنبه 05 آذر 1399 12:21
 • شناسه 47567
نحوه لغو سفارش فروش سهام عدالت

تمامی سهامدارانی که سفارش فروش سهام عدالت آنها محقق نشده است از تاریخ ۱۴ آبان ماه ۹۹ قادر به انصراف از درخواست خود هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، پس از اینکه دولت اقدام به آزاد سازی سهام عدالت افراد از مدیریت دولتی و فراهم کردن امکان واگذاری مدیریت آن به صاحبان سهام کرد افراد زیادی نحوه مدیریت سهام خود را از غیر مستقیم به مستقیم تغییر دادند و به این ترتیب مسئولیت سرمایه‌گذاری و انجام معاملات بر روی آن در بازار بورس را شخصا بر عهده گرفتند. 

در این حالت سهامداران حق داشتند که یا بر روی سهام خود در بازار بورس معامله انجام دهند و یا آن را در چند مرحله و در فاصله‌های زمانی مشخص به فروش برسانند. از آنجایی که تعداد زیادی از سهامداران در دوران رونق بازار اقدام به ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود کردند لذا تعداد زیادی از این سفارش‌ها محقق نشده و سهامداران موفق به فروش سهام خود نشدند. 

بر این اساس تعداد زیادی از صاحبان سهام درخواست فراهم آوردن امکان لغو سفارش فروش خود را داشتند، به همین دلیل دولت اقدام به ایجاد زیر ساخت مربوط به این کار کرد و از ۱۴ آبان ماه امکان انصراف از سفارش فروش برای سهامداران عدالت توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی فراهم شد.

در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه انصراف از درخواست فروش سهام عدالت پرداخته شده است.

چگونه سفارش فروش سهام عدالت را لغو کنیم؟

در پی رشد بی‌سابقه بازار سرمایه متشکل از بورس و فرابورس به دلیل آزاد سازی سهام عدالت و واگذاری مدیریت آن به صاحبان سهام بسیاری از افراد تصمیم به مدیریت مستقیم سهام خود گرفتند اما با توجه به رشد بازار سرمایه و افزایش چشم‌گیر قیمت این سهام تعداد زیادی از سهامداران تصمیم به فروش سهام عدالت خود گرفتند و اقدام به ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود در سایت‌های مربوط به کارگزاری ها و یا بانک‌های مربوطه کردند. 

اما وجود این حجم بالا از سفارشات فروش سهام عدالت سبب به تاخیر افتادن و به فروش نرسیدن این سهام شد و بسیاری از سهام‌داران درخواست فراهم آوردن امکان لغو سفارش فروش خود را داشتند. از این رو شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام به فراهم کردن زیرساخت‌های مربوط به این موضوع کرد و در نهایت با اعلام این سازمان تمامی سهامدارانی که سفارش فروش سهام عدالت آنها محقق نشده است از تاریخ ۱۴ آبان ماه ۹۹ قادر به انصراف از درخواست خود هستند.

گفتنی است که امکان ثبت سفارش فروش تنها برای سهامدارانی که مدیریت مستقیم را برای سهام عدالت خود برگزیده‌اند میسر است.

سهامداران برای انصراف از درخواست فروش خود از دو روش می‌توانند استفاده کنند که به ترتیب عبارت‌اند از لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها و لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها که در ادامه به توضیح هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

نحوه لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری

تمام افرادی که دارای کد بورسی هستند، می‌توانند از طریق کارگزاری ها اقدام به ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود را انجام دهند، برای لغو سفارش فروش خود ابتدا باید به سایت کارگزاری مربوطه مراجعه کرده و در بخش لغو سفارش فروش گزینه لغو سفارش فروش سهام عدالت را که به تازگی توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه شده را انتخاب کنند.

نحوه لغو درخواست فروش سهام عدالت از طریق بانک

اما افرادی که در در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اند و دارای کد بورسی نیستند همان‌طور که برای ثبت‌نام و همچنین ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود از طریق بانک‌ها و کد ملی خود اقدام کرده‌اند، برای انصراف از درخواست فروش خود نیز باید از همین روش استفاده کنند. در این روش ابتدا به سایت بانک مربوطه مراجعه کرده و گزینه لغو سفارش فروش سهام عدالت که به تازگی به امکانات این سایت‌ها اضافه شده است را انتخاب کنند.

گفتنی است امکان لغو سفارش فروش تنها برای افرادی که سهام عدالت آنها به فروش نرسیده میسر خواهد بود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت وانان گاز

  پیشران

  شرکت وانان گاز (43)

  شركت وانان گاز درسال 1384توسط مهندس حسین مهبدی تأسيس گرديد . بنيانگذاران شركت با درك نياز بازارِ انرژي به كاهش مصرف سوخت لوازم خانگي ، وجلوگيري از هدر رفتن قريب به يك سوم از كل انرژي كشور در فرآيند مصرف انرژی ، اقدام به سرمايه گذاري در بخش تحقيقات درتوليد محصولات صنايع گاز سوز نمودند.

 • شرکت نامداران صنعت پیکسار

  پیشران

  شرکت نامداران صنعت پیکسار (26)

  شرکت نامداران صنعت تولید کننده متنوع لوازم خانگی با نام تجاری " پیکسار" از تولید انواع اجاق گاز های مبله شامل اجاق های فردار- اجاق گاز رومیزی - تولید انواع هود آشپزخانه شامل هود مورب ،هود شومینه و هود مخفی با ظرفییت سالانه ی بالغ بر 30 هزار عدد کالا در حال تلاش برای جلب بیشتر رضایت مشتریان داخلی و خارجی است.

 • تیزر شرکت وانان گاز

  پیشران

  تیزر شرکت وانان گاز (43)

  شركت وانان گاز درسال 1384توسط مهندس حسین مهبدی تأسيس گرديد . بنيانگذاران شركت با درك نياز بازارِ انرژي به كاهش مصرف سوخت لوازم خانگي ، وجلوگيري از هدر رفتن قريب به يك سوم از كل انرژي كشور در فرآيند مصرف انرژی ، اقدام به سرمايه گذاري در بخش تحقيقات درتوليد محصولات صنايع گاز سوز نمودند.

 • تیزر شرکت نامداران صنعت پیکسار

  پیشران

  تیزر شرکت نامداران صنعت پیکسار (26)

  شرکت نامداران صنعت تولید کننده متنوع لوازم خانگی با نام تجاری " پیکسار" از تولید انواع اجاق گاز های مبله شامل اجاق های فردار- اجاق گاز رومیزی - تولید انواع هود آشپزخانه شامل هود مورب ،هود شومینه و هود مخفی

 • شرکت تولیدی آرایشی – بهداشتی ماهر آرا

  پیشران

  شرکت تولیدی آرایشی – بهداشتی ماهر آرا (25)

  شرکت تولیدی آرایشی – بهداشتی ماهر آرا سام تولید کننده محصولات با نشان های تجاری والانسی / روت / پنتی و اینجو در ایران ، دراستان البرز مشغول فعالیت است . این شرکت افتخار دارد محصولاتی تولید می کند که ضامن سلامت ، زیبایی وشادابی پوست هموطنان عزیز است . شرکت ماهرآرا، بدلیل استفاده از عالی ترین سطح و درجه دانش فنی وبهرمندی از تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا ، محصولات خود را با ضمانت و اطمینان کامل/ تولید و ارائه کرده و در ادامه هم با کادر مجرب اداری ، حمایت و خدمات پس از فروش را به مشتریان عزیز ارایه میدهد .

آخرین خبرها