عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی سینا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی سینا

  • دوشنبه 10 آذر 1399 16:00
  • شناسه 47793
 عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی سینا

سهام پتروشیمی بوعلی سینا بزودی در بورس عرضه خواهد شد تا یک شرکت پتروشیمی دیگر به شرکت‌های بورسی این صنعت اضافه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، معاون مالی و اقتصادی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اعلام این خبر گفت: توافقات با شرکت بورس انجام و گزارش‌های لازم ارائه شده و بخشی از مکاتبات اداری برای عرضه اولیه این شرکت باقی مانده است.

آقای سعید محبی فرد درباره زمان دقیق عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا افزود: به نظر می‌رسد با توجه به روند فعلی کار، به احتمال زیاد چهارشنبه هفته جاری سهام بوعلی سینا عرضه شود.

به گفته وی، طبق توافق با بورس در روز عرضه، ۹ درصد برای عرضه عمومی و ۳ درصد هم برای صندوق‌ها درنظر گرفته شده و ۳ درصد هم ظرف دو ماه به تدریج عرضه خواهیم داشت، یعنی از زمان عرضه اولیه تا دو ماه ۱۵ درصد از سهم پتروشیمی بوعلی سینا را در بازار عرضه می‌کنیم.

سعید محبی فرد گفت: در این عرضه اولیه میزان و تعداد سهمی که به هر کد معاملاتی می‌رسد، بستگی به مشارکت شرکت کنندگان در عرضه اولیه دارد، و برآورد ما این است حدود ۶ میلیون نفر در عرضه اولیه شرکت کنند.

در همین حال براساس اعلام شرکت بورس تهران در عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا ۱۲ درصد از سهام این شرکت ۳۵۰ میلیاردی به تعداد ۴۲۰ میلیون سهم عرضه خواهد شد؛ بنابراین حداکثر میزان سهمیه تخصیص یافته هر کد بورسی ۲۰۰ سهم خواهد بود که در دامنه قیمتی؛ ۳ هزار و ۹۳۶ تومان تا ۴ هزارو ۱۴۳ تومان عرضه خواهد شد. با این حساب افراد دارای کد بورسی برای خرید عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی به حدود ۸۳۰ هزار تومان نقدینگی نیاز دارند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها