غافلگیری سهامداران تجارت‌نو | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

غافلگیری سهامداران تجارت‌نو

  • چهارشنبه 24 دی 1399 14:38
  • شناسه 49264
 غافلگیری سهامداران تجارت‌نو

شرکت بیمه تجارت نو با انتشار صورت‌های مالی ۹ ماهه از سود خالص ۱۰۶۹ ریالی به ازای هر سهم رونمایی کرد. سود خالص هر سهم این شرکت بیمه‌ای در مدت‌زمان مشابه سال قبل ۱۸۶ریال و در پایان سال قبل هم رقمی در حدود ۸۶۰ ریال بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، افزایش ۴۷۵ درصدی سود خالص هر سهم این شرکت بیمه‌ای بیانگر تمایل تجارت نو در کسب سود‌های بیشتر و بالاتر است. مضاف بر این؛ سود خالص شرکت بیمه تجارت نو در پایان آذر امسال از مرز ۳۲۰ میلیارد تومان عبور کرد و ثبت رکورد رشد یک هزار درصدی در گزارش‌های مالی این شرکت بیمه‌ای مجدد تکرار شد.

ساده‌تر اینکه این مقدار سود خالص نشان می‌دهد «بنو» برای فتح قله‌های جدید سوددهی عزم خود را جزم کرده و به هدفی جز ثبت ارقام سود بهتر نمی‌اندیشد که مقایسه سود خالص ۱۳۴ میلیاردی سال قبل در قیاس با سود خالص ۹ ماهه امسال خود موید این امر است، اما این ‌همه آمار و ارقام جذاب در صورت‌های مالی تجارت نو نیست. چرا که سود عملیاتی این شرکت بیمه‌ای با رسیدن به رقم ۳۱۰میلیارد تومان، رشد ۹۳۳ درصدی را در مقایسه با مدت‌زمان سال قبل به تصویر کشید.کل سود عملیاتی شرکت بیمه تجارت نو در سال  قبل ۱۳۶ میلیارد تومان بوده است.

گشت‌وگذار در صورت‌های مالی ۹ماه تجارت نو به‌راحتی این نتیجه را به دست می‌دهد که با گذر زمان سرعت این شرکت بیمه‌ای در سوددهی به‌مرور بیشتر هم خواهد شد. دور از انتظار نیست که بیمه تجارت نو با ادامه این روند در ایستگاه پایانی سال ۹۹ زنگ سود خالص ۴۰۰ میلیارد تومانی را به صدا درآورد. با این اوصاف پوست‌اندازی جالب تجارت نو همچنان ادامه‌دار خواهد بود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها