هفته پر استرس بورس و امیدواری به هفته آینده آن | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هفته پر استرس بورس و امیدواری به هفته آینده آن

  • چهارشنبه 24 دی 1399 19:24
  • شناسه 49275
هفته پر استرس بورس و امیدواری به هفته آینده آن

مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی استان فارس گفت: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار بورس در هفته گذشته پرنوسان بود و روند معاملات ریزش های قابل تاملی داشت.

پورمحمود کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: امروز پیش بینی می شد با توجه به معاملات روز قبل ، شاخص کل روی یک میلیون دویست و سی هزار واحدی قرار گرفت و سی هزار واحد افت در شاخص کل داشتیم  که عدد قابل توجهی است و شاخص کل هم وزن هم با رشدی که این چند روز داشت امروز شاخص کل هم وزن برای ما بازار منفی داشت و هشت هزار وسیصد و هفتاد و هفت واحد کاهش داشت که امروز هیچ نشانه ای از  قصد مثبت بودن بازار ندیدیم البته خرید های نسبتا خوبی از طرف حقوقی  ها انجام شد اما کافی نبود برای بازار و احتمالا شنبه به کف قبلی یک میلیون هزار و دویست  واحدی خواهیم رسید و امیدواریم  بعد از آن وضعیت بهتر بشود.

وی افزود: بازار خبرهای منفی زیادی در این هفته شنید از احتمال جنگ و اقداماتی که ممکن است ترامپ در اواخر ریاست جمهوری اش انجام بدهد بحث قیمت گذاری دستوری بود بحث آن کشتی کره جنوبی بود. شایعاتی موجود در بازار تاثیر منفی اش را  روی بازار سرمایه  ما گذاشته و از اول هفته با استرس و اضطرابی همراه بود و هر لحظه با هر خبر منفی فروش سهم ها زیاد میشود. و کلیت بازار خیلی بازار خوبی نداشتیم.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: وقتی استرس به صنعت مادر مثل صنعت فولاد وارد میشود خب فولاد زیرمجموعه های بسیاری دارد که روی آن ها هم اثر منفی میگذارد که خوشبختانه این اشتباهی بود که از سمت وزارت صنعت و معاون رییس جمهور وتو شد و اجرایی نشد اما این خبر خیلی تاثیر منفی روی بازار گذاشت.

پورمحمود عنوان کرد:  پس از حذف ای پی اس اعتراضات زیادی که به آن وارد شد. بحث پیش بینی سودآوری شرکت هاست و برای سهامدار خرد بسیار کمک کننده و مهم است  که ما پیش بینی کنیم فلان سهام شرکت در سه ماه آینده چه مقدار سود و یا زیان میکند که حذف کردند و ما  تاثیرات آن را دیدیم ولی خوشبختانه تصمیم گرفتند آن را برگردانند به سایت هاو این برای سهامداران  برای خرید بهتر بسیار مهم است .

انتهای پیام/.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها