صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله؛ سقوط شاخص کل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله؛ سقوط شاخص کل

 • پنجشنبه 25 دی 1399 13:16
 • شناسه 49304
صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله؛ سقوط شاخص کل

صندوق‌های ETF «سهامی» بیش از هفت درصد و صندوق‌های مبتنی بر طلا بیش از ۱۱درصد به صورت متوسط با کاهش قیمت به کار خود در این هفته پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۷.۴درصد افت قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها هفت درصد کاهش یافت. این در حالی بود که شاخص کل بورس کاهش ۱۲درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

کمترین افت قیمتی هفتگی مربوط به صندوق آسمان آرمانی سهام (آساس) با ثبت ۲.۴درصد افت قیمت بود. ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود به طوری که NAV آن ۱۳.۴درصد کاهش یافت.

پس از دارا یکم، بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق پالایشی یکم اختصاص داشت؛ صندوق «پالایش» که قیمت آخر هفته قبل آن یک درصد بالاتر از NAV ابطال بود علی‌رغم رشد ۰.۳درصدی حبابش، با افت ۱۱.۹درصدی قیمت مواجه شد و ۱۲.۲درصد ارزش ذاتی آن طی هفته گذشته کاهش یافت.

بدون در نظر گرفتن دارا یکم، صندوق مدیریت ثروت بازنشستگی (مدیر) را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت نهایی ۹.۷درصد زیر قیمت تئوریک آن است. صندوق ثروت‌آفرین پارسیان (ثروتم) نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف سه درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین افت ۱۱.۷درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به جای گذاشت، به موازات آن طلای بانک رفاه ۷.۲درصد افت قیمت داشت و ۱.۱درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه طلای زرافشان (زر) بیشترین کاهش قیمتی (۱۲.۶درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد. همچنین صندوق «زر» که حباب ۳.۳ درصدی داشت همچنان بیشترین انحراف قیمت را در بین صندوق های قابل معامله در اختیار دارد.

تغییرات هفتگی صندوقهای قابل معامله 99.10.25

صندوقهای قابل معامله 99.10.25

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • بیست و نهم دی ماه 99

  پیش گشایش

  بیست و نهم دی ماه 99 (65)

  بازار متاسفانه از تحلیل خارج شده و به نطر میرسه که زیاد قابل پیش بینی نیست در روز شنبه شاخص کل با افت نزدیک 43 هزار واحدی کانال 1 میلیون و 200 خود را از دست داد. کارشناس ها آقایان قاسمی و نصیرزاده

 • نماد انرژی 3

  تکنیکالیست

  نماد انرژی 3 (30)

  امروز بازار با منفی ها شروع شد و شاهد ریزش های داخل بازار بودیم و این ریزش ها به هر حال به احتمال خیلی زیاد ناشی از عدم ثبات قیمت دلار است. با حضور کارشناس آقای فاضل 1399/10/29

 • ناتوانی بانک مرکزی در تحقق انتظارات مردم/ دلیل کاهش نرخ ارز چیست؟

  چشم انداز اقتصاد

  ناتوانی بانک مرکزی در تحقق انتظارات مردم/ دلیل کاهش نرخ ارز چیست؟ (219)

  یک عضو هیت عملی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: عوامل بنیادی در تغییر قیمت ارز به هیج عنوان دراین بازه زمانی نمی تواند صورت بگیرد و تغییراتی نداشته ایم که ناشی از مدیریت بانک مرکزی باشد. چشم انداز شنبه 27 دی

 • مسابقه زنده تلفنی دونبش1399/10/26

  دونبش

  مسابقه زنده تلفنی دونبش1399/10/26 (257)

  جوایز : سرویس قاشق چنگال ناب استیل – کتری برقی سیماران – گوشت کوب برقی سیماران – مینی واش فریدولین – سرویس کف گیر ملاقه ویکتوریا - اتوبخارسیماران - جاروبرقی عصایی سایا - پلوپز پارس خزر-قابلمه و بلور لوتوس مال.

 • مسابقه زنده تلفنی دونبش1399/10/25 نفر اول خانم نجمه جابری

  دونبش

  مسابقه زنده تلفنی دونبش1399/10/25 نفر اول خانم نجمه جابری (256)

  جوایز : سرویس قاشق چنگال ناب استیل – کتری برقی سیماران – گوشت کوب برقی سیماران – مینی واش فریدولین – سرویس کف گیر ملاقه ویکتوریا - اتوبخارسیماران - جاروبرقی عصایی سایا - پلوپز پارس خزر-قابلمه و بلور لوتوس مال.

آخرین خبرها