بورس در هفته ای که گذشت / پیش بینی بورس در هفته آینده | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بورس در هفته ای که گذشت / پیش بینی بورس در هفته آینده

  • پنجشنبه 09 اردیبهشت 1400 15:44
  • شناسه 62885
بورس در هفته ای که گذشت / پیش بینی بورس در هفته آینده

بازار سرمایه در هفته ای که گذشت شاهد تغییر روند شاخص کل از منفی به مثبت بود حجم و ارزش ریال معاملات افزایش معناداری پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا در هفته گذشته نشانه های خوبی از بهبود وضعیت سرمایه گذاری در بازار سرمایه مشاهده شد که مشروح آن به ترتیب زیر است:

تغییر روند شاخص کل؛ از منفی به مثبت

در ابتدای هفته (شنبه) شاخص کل بورس با 7711 واحد کاهش حمایت یک میلیون و 200 هزار واحدی را شکست و به کانال پایین تر سقوط کرد. فردای آنروز نیز شاخص کل دچار ریزش سختی شد. در معاملات یکشنبه شاخص کل 11520 واحد کاهش یافت و موجب نگرانی همه سهامداران شد. در روز مذکور حجم و ارزش معاملات به کمترین حد خود طی شش ماه گذشته رسید.

از روز دوشنبه شاخص کل روند رو به رشدی داشت و سرانجام در چهارشنبه با 5071 واحد افزایش در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی تثبیت شد.

افزایش حجم و تعداد معاملات در بورس 

در روز یکشنبه حجم و ارزش ریالی معاملات به شدت کاهش یافت. در روز مذکور بیش از 183 هزار سفارش خرید و فروش در بازار بورس به ثبت رسید و بر اساس آن بیش از 2 میلیارد و 551 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 154 میلیارد تومان داد و ستد شد. در ادامه و در روزهای پایانی هفته حجم و ارزش معاملات بیش از 100 درصد رشد کرد که نشانگر بهبود وضعیت بازار سرمایه و ورود نقدینگی بود.

ورود نقدینگی به نمادهای شاخص ساز

در روزهای پایانی هفته معاملات پر رونقی در نمادهای شاخصی سازی همچون فملی، فولاد، فارس، وبملت و وپاسار رخ داد که بررسی آمار خریداران سهم بیانگر ورود نقدینگی در این نمادها بود.

انجام معاملات بلوکی در نمادهای فرابورس

طی هفته گذشته شاهد معاملات سنگین بلوکی در برخی از نمادهای بازار فرابورس بودیم که در برخی از روزها ارزش ریالی معاملات بیش از بازار بورس بود. این مسئله میتواند نشانگر افزایش قیمت سهام طی هفته ها و ماه های آینده باشد.

 

با توجه به نکات مثبتی که عنوان شد به نظر می رسد در هفته آینده شاهد بازار متعادلی باشیم و شاخص کل خود را به نیمه کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی نزدیک شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها