سهم ارزشمندی که از چشم اهالی بازار سرمایه دور مانده است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سهم ارزشمندی که از چشم اهالی بازار سرمایه دور مانده است

  • چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 23:03
  • شناسه 63304
سهم ارزشمندی که از چشم اهالی بازار سرمایه دور مانده است

کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر تمرکز بر این است که اوراق‌ دولتی منتشر شده فروش روند و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حاشیه قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، عرفان هودی کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که خیلی از افراد سود سپرده‌های بانکی و بین بانکی را رقیب بازار سرمایه می‌دانند و به سود‌ صندوق‌ها با درآمد ثابت اشاره نمی‌شود از نظر شما سازمان بورس باید در این زمینه چه اقداماتی را انجام دهد تا شرایط به سود بازار سرمایه باشد؟ اظهار کرد: عمده بانک‌ها که سود بالاتر از سقف معین و مشخص پرداخت می‌کنند، بانک‌هایی هستند که خودشان کارگزاری یا نهاد مالی دارند که توانستند صندوق‌هایی با درآمد ثابت در بازار سرمایه درست کنند.

او افزود: افرادی که به صورت حضوری به بانک مراجعه می‌کنند، می‌خواهند حساب افتتاح کنند و از میزان سود سوال می‌کنند و به آن‌ها به طور مثال می‌گویند ۲۲ درصد سود می‌پردازیم، اما این جا نباید بنشینید بروید باجه دیگر که آن، باجه بورس است. در حال حاضر عمده بانک‌ها داخل شعب خودشان باجه‌هایی را برای ارائه خدمات بازار سرمایه اختصاص داده‌اند.

هودی تصریح کرد: مردم فکر می‌کنند که در بانک سود بانکی دریافت می‌کنند؛ در حالی که این صندوق‌ها با درآمد ثابت هستند که سود را می‌پردازد و این نکته بسیار مهمی است که افراد از آن اطلاع ندارند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: چرا افراد خارج از بازار سرمایه صندوق‌های با در آمد ثابت را نمی‌شناسد؟ و علت موضوع این است که صندوق‌های با در آمد ثابت یک سری مزایا دارند که بانک‌ها این مزایا را ندارند، به طور مثال بانک‌ها می‌گویند سود سالیانه به طور مثال ۲۰ درصد پرداخت می‌کنیم، اما این صندوق‌ها می‌گویند سود سالیانه به شما پرداخت می‌کنیم که روز شمار هم هست، روز شمار یعنی هر زمان که فرد اراده کند، می‌تواند پول خود را بردارد و مشمول جریمه هم نشود، این در حالی است که بانک می‌گوید زودتر از یک سال پول را بردارید، مشمول جریمه می‌شوید.

هودی در پایان گفت: این موضوع مستقیم به شرکت اطلاع رسانی بورس باز می‌گردد که در سیمنار‌هایی که برگزار می‌کند، صندوق‌ها با درآمد ثابت را به خوبی معرفی نمی‌کنند، این صندوق‌ها باید معرفی شوند و مستقیم به خود امور صندوق‌ها واگذار نشوند. این موضوع به تزریق حجم نقدینگی، به بازار کمک می‌کند؛ در حال حاضر فقط تمرکز بر این است که اوراق‌های دولتی منتشر شده فروش روند و برای همین موضوع این صندوق‌ها در حاشیه قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها