گمرک به سامانه جامع تجارت نمی پیوندد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گمرک به سامانه جامع تجارت نمی پیوندد

  • پنجشنبه 24 آبان 1397 10:08
  • شناسه 35154
گمرک به سامانه جامع تجارت نمی پیوندد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از عملکرد سامانه جامع گمرکی و عدم اتصال و همکاری مطلوب آن با سامانه جامع تجارت انتقاد کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا ، جواد حسینی کیا در خصوص فعالیت سامانه جامع تجارت در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قطعا گام های خوبی در این زمینه برداشته شده اما کافی نیست به دلیل اینکه میزان قاچاق ما بسیار بالاست، البته قدم ها و گام های بلندی هم برداشته شده و زحماتی در این خصوص کشیده شده که قطعا میزانقاچاق را کاهش می دهد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد:این سامانه ها نیازمند بازبینی هستند تا ببینیم کجا دچار ضعف هستیم که می توانند منجر به وقوع تخلف شود .با رصد  این موضوع این سامانه ها زیر ساخت های خوبی را برای کشور فراهم می کنند تا  قاچاق به صفر برسد.
حسینی کیا افزود: این سامانه ها اطلاعاتی را به مردم می دهد تا  بتوانیم در حیطه مدیریتی کشور درست برنامه ریزی بکنیم در حال حاضر  به بسیاری  از اطلاعات دسترسی  نداریم و نمی دانیم برخی از کالاهای مصرفی چقدر در داخل تولید و  چقدر از خارج وارد می شوند .همینطور به مساوات آن نمی دانیم که چه مقدار ارز از کشور خارج می شود ، هرکدام در چه اولویتی قرار دارند ؛تمام این ها نکات قابل تقدیری است که در سامانه جامع تجارت مورد توجه قرار گرفته است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد:شفافیت به کاهش  فساد کمک می کند  و یکی از شاخصه های اصلی سامانه جامع تجارت همین هست .در تلاشیم با اجرای این سامانه  با هرگونه فساد اداری مقابله کنیم.
وی در پایان ضمن انتقاد از عملکرد برخی سامانه ها مثل سامانه جامع گمرکی و عدم اتصال و همکاری مطلوب آن با سامانه جامع تجارت گفت : گمرک مرتبط به دولت است یعنی  مجموعه خصوصی نیست . باید وزیر صنعت و معدن و تجارت پیشنهادی را به دولت بدهد تا وزارت اقتصاد و دارایی که گمرک از سری مجموعه های آن است  نسبت به همکاری با سامانه جامع تجارت ملزم شود و با همپوشانی صورت گرفته مشکلات مرتفع یافته و اهداف محقق شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها