کاهش 4 دلاری قیمت طلا در آستانه مذاکره تجاری چین و آمریکا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کاهش 4 دلاری قیمت طلا در آستانه مذاکره تجاری چین و آمریکا

 • دوشنبه 22 بهمن 1397 15:59
 • شناسه 37439
کاهش 4 دلاری قیمت طلا در آستانه مذاکره تجاری چین و آمریکا

در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر مذاکرات تجاری چین و آمریکا کاهش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 3.7 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 1310 دلار و 30 سنت معامله شد.

خبرگزاری رویترز دلیل کاهش قیت طلا را آغاز مذاکرات چین و آمریکا بر سر جنگ تجاری اعلام کرد، قرار است این هفته مذاکرات نمایندگان دو کشور بر سر پایان دادن به جنگ تجاری در چین آغاز شود.

بازار به این مذاکرات خوشبین است و سرمایه‌گذاران در انتظار نتیجه نشست هستند.

پیش از آغاز نشست ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد اگر این مذاکرات به نتیجه نرسید بلافاصله سقف کالاهای چینی تحت تحریم را به 200 میلیون دلار خواهد رساند.

عامل دوم پایین آمدن قیمت طلا؛ افزایش ارزش دلار در بازارهای جهانی است که به بیشترین میزان از سوم ژانویه رسید و قیمت طلا را کاهش داد.

زمانی که ارزش دلار بالا می‌رود طلا برای خریداران با دیگر ارزها گران‌تر می‌شود. بنابراین تقاضا در بازارهای جهانی کاهش یافته و قیمت طلا پایین می‌آید.

قیمت فلز زرد امروز در کمترین نرخ 1310 دلار و در بیشترین نرخ  1312 دلار و 80 سنت معامله شد.

قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته 23.5 دلار افزایش داشت اما نسبت به یک سال گذشته 5.4 دلار با کاهش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها نیز نقره 9 سنت کاهش داشت و فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب 8 و 29 دلار را تجربه کردند.

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها