ایران شریک مهم تجاری ارمنستان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ایران شریک مهم تجاری ارمنستان

 • چهارشنبه 28 فروردین 1398 12:36
 • شناسه 38233
ایران شریک مهم تجاری ارمنستان

رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان، از پیشی گرفتن ایران از ترکیه در صادرات به ارمنستان در طی سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،از سازمان توسعه تجارت ایران؛ محسن رحیمی، با اعلام این خبر اظهار داشت: ایران پس از روسیه، چین و آلمان در جایگاه چهارم کشور‌های صادرکننده به ارمنستان قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته‌ی میلادی، ایران بالاترین رکورد صادرات به ارمنستان را پس از استقلال این کشور تا کنون بدست آورده است، افزود: تراز تجاری ایران و ارمنستان همچنان به سود ایران مثبت است به گونه‌ای که طی سال ۲۰۱۸، کالا‌های ایرانی به ارزش ۲۶۹ میلیون دلار صادر شد و در مقابل ۹۴ میلیون دلار واردات از این کشور به ایران صورت گرفت.
رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان گفت: بیشترین سهم کالا‌های صادراتی ایران به ارمنستان مربوط به صادرات انواع سیمان است و صادرات کاشی و سرامیک طی این بازه زمانی رشد ۵۰ درصدی داشته است.
رحیمی از حضور فعال شرکت‌های معتبر ایرانی در نمایشگاه‌های ارمنستان و استفاده از ظرفیت شرکت‌های مدیریت صادرات در جلوگیری از ایجاد رقابت منفی تجار ایرانی در ارمنستان، به عنوان دو شیوه‌ی مؤثر در معرفی مناسب محصولات ایرانی در بازار ارمنستان و حفظ این بازار هدف صادراتی نام برد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نخ فرش ماشینی درخشان قم

  چرخ

  نخ فرش ماشینی درخشان قم (1)

  نخ فرش ماشینی درخشان قم شرکت ریسندگی نخ فرش درخشان یکی از خطوط تولید کارخانجات ریسندگی و بافندگی استان قم بوده که از سال 1373 راه اندازی شده و هم اکنون پس از گذشت سال ها از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع نخ فرش ماشینی و به روز رسانــــــی ماشین آلات و تکنولوژی خط تولید با برخوداری از نیروهای کارآمد و متخصص در خدمت صنعت فرش ماشینی کشور می باشد.

 • واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی

  تعادل

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی (1)

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی تبریز یکی از مهمترین مراکز بافت تابلو فرش در ایران و جهان است و تاثیر به سزایی در زمینه توسعه و گسترش سنت ها و هنرهای تزئینی و کاربردی به عهده دارد. قالی های بافت تبریز از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار هستند. شیوه خاص بافت فرش در آذربایجان موجب گردیده تا گره ترکی روشی رایج در این صنعت گردد که بیانگر گیفیت و استحکام بالای فرش بافته شده باشد.

 • باشگاه و پرورش اسب تاجدینی

  صنایع بوشهر

  باشگاه و پرورش اسب تاجدینی (33)

  هدف از تاسیس اشتغال و پیشرفت در ورزش

 • بازارچه خاتون

  صنایع بوشهر

  بازارچه خاتون (32)

  هدف از تاسیس اشتغال زایی و حمایت از کارآفرینان و تولید کنندگان داخلی

 • صنایع غذایی

  تریبون کسب و کار

  صنایع غذایی (40)

  مشکلات کارگران و تولید کنندگان صنایع غذایی - کارخانه گلها (قسمت دوم).

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها