قطع دست صادرکنندگان مصنوعی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

قطع دست صادرکنندگان مصنوعی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

 • سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 11:30
 • شناسه 38352
قطع دست صادرکنندگان مصنوعی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

جلال پور گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی موجب می‌شود تا کارت‌های بازرگانی و صادرکنندگان مصنوعی از بین بروند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محسن جلال پور رئیس سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در حاشیه سومین نشست شورای راهبردی توسعه صادرات غیر نفتی گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی موجب می‌شود تا کارت‌های بازرگانی و صادرکنندگان مصنوعی از بین برود.

جلال پور تصریح کرد: سال گذشته تعداد زیادی از صادرکنندگان غیر واقعی وارد بازار شدند که با صادر کنندگان واقعی برابری می کردند اما در حال حاضر  بیشتر از  ۸ هزار صادر کننده واقعی در کشور وجود ندارد.

رئیس سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار کرد: صادرکنندگان غیر واقعی کارت‌های بازرگانی خود را در اختیار بقیه قرار داده و  ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازنمی گرداندند.

وی بیان کرد: با وجود جهش نرخ ارز،  ارزش صادرات ۶ درصد کاهش یافت. اگر سیاست‌های صادراتی دولت که در آغاز سال ۹۷ ابلاغ شد، اجرا نمی‌شد، صادرات کاهش نداشت و با توجه به جهش نرخ ارز، ارز بیشتری به کشور وارد می‌شد.

به گفته جلال پور، قاچاق کالا در سال گذشته ۱۰ میلیارد دلار بود و برای نخستین بار علاوه بر قاچاق وارداتی، شاهد قاچاق صادراتی هم بودیم بطوریکه  در مواردی کالای ایرانی در خارج از کشور ارزان‌تر از داخل کشور بود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها