۲۴۰ هکتار برای ساخت هسته پیشران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۲۴۰ هکتار برای ساخت هسته پیشران

  • سه شنبه 04 تیر 1398 14:32
  • شناسه 38803
۲۴۰ هکتار برای ساخت هسته پیشران

مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مزیت‌های آغاز فعالیت هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی را تشریح کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)؛ حسین تاجیک با بیان اینکه پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی یکی از مهم‌ترین و سودآورترین پروژه‌های این مجموعه به حساب می‌آید گفت: بر اساس طرح جامع مصوب شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بخشی از زمین‌های منطقه آزاد شهر فرودگاهی به مساحت ۲۴۰ هکتار به عنوان هسته پیشران منطقه آزاد تجاری مشخص شده است.
وی ادامه داد: محدوده مشخص شده از لحاظ وضعیت جغرافیایی زمین‌های عمدتا تخت و مسطح است، از همین رو این زمین‌ها برای احداث زیر ساخت‌ها اعم از لوله کشی آب، کابل کشی برق و مخابرات آماده است.
مجری منطقه آزاد تجاری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به مجاورت پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری با بخش توسعه یافته شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از انتقال زیر ساخت‌های موجود به این محدوده با کمترین هزینه خبر داد.
تاجیک با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) موقیعت جغرافیایی آن است که در مجاورت پهنه هوانوردی و ترمینال جدید این مجموعه واقع شده گفت: استقرار انواع فعالیت‌های اقتصادی در این مجموعه پیش‌بینی شده و با آغاز فعالیت هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شاهد رونق تولید و اقتصاد در مجموعه شهر فرودگاهی خواهیم بود.
مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از ایجاد پهنه لجستیکی و تولید به مساحت۸۷ هکتار، ساخت ساختمان‌های دفاتر شرکت‌های داخلی و خارجی، ساختمان‌های مرکز مالی بین‌المللی شامل استقرار بانک‌ها، بیمه و بورس به مساحت ۲۰ هکتار، ایجاد پهنه فن آوری‌های برتر به مساحت ۲۴ هکتار، ساخت مرکز همایش‌ها و هتل‌ها به مساحت ۱۰ هکتار، ایجاد صنایع خلاق به مساحت ۱۰ هکتار و توریسم سلامت به مساحت پنج هکتار به عنوان پهنه‌های اقتصادی هسته پیشران در این مجموعه نام برد. 
تاجیک در خصوص اقدامات صورت گرفته در محدوده پهنه لجستیکی و تولید گفت: در این محدوده که به عنوان فاز یک هسته پیشران منطقه آزاد تجاری مشخص شده در فضایی پنج هکتاری گمرک منطقه آزاد استقرار پیدا کرده از همین رو احداث انبار مسقف، انبار رو باز، تونل انرژی، ساخت شبکه معابر و دسترسی‌ها و نصب باسکول برای فعالیت گمرک انجام شده است.
مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه همزمان با راه‌اندازی فاز یک هسته پیشران عملیات اجرایی احداث زیر ساخت‌های محدوده ۲۴۰ هکتاری توسط پیمانکار مربوطه شروع شده است افزود: طبق قرار دادی که با پیمانکار منعقد شده همه زیر ساخت‌های لازم در مدت دو سال آماده می‌شود تا شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بتواند از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن برای رونق تولید و اقتصاد کشور استفاده کند.
وی ادامه داد: فراخوان‌ها برای شناسایی سرمایه گذاران در پهنه‌های لجستیک و تولید، فن آوری‌های برتر و ساخت دفاتر از سال گذشته در دستور کار این مجموعه قرار داشته و مذاکرات خوبی با سرمایه‌گذاران برای عقد قرار داد در بخش‌های یادشده صورت گرفته و امیدواریم پس از بررسی‌های دقیق بهترین تصمیم را برای شکوفایی اقتصادی شهر فرودگاهی اتخاذ کنیم.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها