امروز برگزار می شود: بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امروز برگزار می شود: بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان

  • دوشنبه 14 مرداد 1398 10:08
  • شناسه 39120
امروز برگزار می شود: بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل، از ۱۵ تا ۱۸ مردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از باشگاه خبرنگاران تهران آماده برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت مبلمان می‌شود، نمایشگاهی که در نوع خود بزرگترین رویداد این صنعت در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود و در آن صد‌ها واحد تولیدی کوچک و بزرگ جدیدترین تولیدات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهند.

این نمایشگاه بزرگ از ۱۵ تا ۱۸ مردادماه و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپا خواهد شد.

صالح سپاسدار رئیس ستاد اجرائی این نمایشگاه گفت: تلاش داریم تا در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل جذاب‌ترین طرح‌ها ومدل‌های بروز صنعت مبلمان را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه امسال در فضایی به وسعت بیش از ۴۰ هزار متر مربع مفید برگزار می‌شود، گفت: تاکنون حضور بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی و خدماتی در نمایشگاه قظعی شده است که تولیدات و خدمات خود را در ۲۴ سالن نمایشگاهی بصورت تفکیکی و تخصصی به نمایش می‌گذارند.

سپاسدار افزود: بر این اساس سالن‌های ۵،۶، ۷، ۸ و ۹، ۱۰ و۱۱،۲۵،۲۷، خلیج فارس و میلاد،۴۰، ۴۱، ۳۸، ۳۸‌ای و بی، ۱۸،۲۰ و۲۱ و۲۲ تحت پوشش مبلمان و دکوراسیون داخلی و سالن ۴۳ جهت اجرای برخی از رویداد‌های ترویجی نمایشگاه از جمله غرفه کالای صادراتی و همچنین سالن همایش ملل سالن ۵ جهت کارگاه‌های تخصصی جانبی نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد اجرائی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل با اشاره به اینکه این نمایشگاه با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت افزود: همزمان با برپایی این نمایشگاه چندین کارگاه علمی و آموزشی و نیز رویداد‌های مختلف ترویجی، غرفه کالای صادراتی و کارگاه‌های تخصصی جانبی نیز برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به سال حمایت از تولید ملی و حضور پرشور تولید کنندگان و صاحبان این کسب و کار، امید است با حضور پرشور مردم و استقبال هیئت‌های تجاری خارجی دعوت شده، ضمن بازاریابی و افزایش صادرات به رونق هر چه بیشتر این صنعت کمک شود.

صنعت مبلمان کشورمان با پیشینه ۴ هزار ساله از پتانسیل بسیار بالای اشتغالزایی برخوردار است و با کمی حمایت می‌تواند به یکی از صنایعی تبدیل شود که ضمن اشتغالزایی، درآمدزایی خوبی هم در حوزه ارزی و ریالی در پی داشته باشد.

در حال حاضر در کل کشور بیش از ۵۰ هزار واحد صنفی تولیدی در این صنعت فعال هستند که برای بیش از ۱۱۷ هزار نفر در این کارگاه‌ها امکان اشتغال زایی فراهم شده است. این مسئله در حالی است که مهمترین فعالان بازار و صنعت مبلمان ایران کارگاه‌های کوچکی هستند که در گوشه و کنار ایران به کار مشغولند.

بازار مبلمان ایران سالانه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و در حال حاضر ارزش صادراتی کشورمان در این حوزه سالانه ۲۵ میلیون دلار برآورد شده و کشور‌های عراق، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس و اوکراین به عنوان عمده کشور‌های مقصد صادرات مبلمان ایران شناخته می‌شوند.

صنعت مبلمان در سراسر جهان به عنوان یکی از سودده‌ترین صنایع کوچک و زودبازده شناخته می‌شود. ارزش تولیدات جهانی این صنعت در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۳۷ میلیارد دلار و ارزش تجارت بین المللی آن ۱۴۷ میلیارد دلار بوده است. سهم آسیا از این بازار جهانی ۳۰ درصد و از این بازار تنها ۳ درصد متعلق به کشورمان است.

ایتالیا، چین، مکزیک، آلمان و آمریکا از کشور‌های مطرح این صنعت هستند و بخش قابل توجهی از نیاز بازار به وسیله این کشور‌ها تامین می‌شود. سرانه مصرف مبلمان در کشور‌های توسعه یافته ۲۲۳ دلار و میانگین جهانی آن ۶۴ دلار است. ارزش مبلمان بازار ایران ۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود واین نشان میدهد که مصرف سرانه مبلمان در ایران کمی بالاتر از متوسط جهانی است.

وجود پاره‌ای از مشکلات و چالش‌ها در این بخش مانند عدم تامین مواد اولیه با کیفیت با وجود تعرفه بالا، حضور قدرتمند رقبا و تاثیر مالیات بر ارزش افزوده در قیمت تمام شده کالا از جمله موانع توسعه صادرات صنعت مبلمان است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها