نخستین دفتر تجارت ملی ایران در روسیه ‌راه‌اندازی می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نخستین دفتر تجارت ملی ایران در روسیه ‌راه‌اندازی می‌شود

 • جمعه 10 آبان 1398 23:29
 • شناسه 40071
نخستین دفتر تجارت ملی ایران در روسیه ‌راه‌اندازی می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تا دو ماه آینده نخستین دفتر تجارت ملی ایران در روسیه در بخش خصوصی راه اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از ایرنا غلامحسین شافعی ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: در ارتباط با دو موضوع واگن‌ها و ناوگانهای حمل و نقل باید برنامه‌ریزی شود، محمد اسلامی؛ وزیر راه نیز در جلسه گذشته در این رابطه سخنان امیدوارکننده‌ای گفت و اتفاقات خوبی در این زمینه رخ خواهد داد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: برنامه ششم توسعه حمل و نقل سردخانه‌ای در دولت مطرح شده و با فعال سازی نیروهای واگن‎‌سازی زنجان و فارس آینده خوبی پیش بینی می‌شود، برخی از مشکلات ما در این حوزه به طرف دیگر خطوط راه برمی‌گردد، به عنوان مثال در زمینه سرعت حمل و نقل ریلی از مشهد تا آسیای مرکزی 10 تا 12 کیلومتر بوده که اشکال از طرف دیگر خط به وجود آمده است.

شافعی تصریح کرد: مسئله دوم در ارتباط با دفتر تجارت ملی ایران در اوراسیا بوده که به زودی در این حوزه نیز شاهد پیشامد اتفاقات خوبی هستیم، تا دو ماه آینده نخستین دفتر تجارت ملی ایران در روسیه در بخش خصوصی راه اندازی می‌شود، اتاق بازرگانی جاده ابریشم تشکیل شده و 67ذ نفر به این حوزه پیوستند، نایب رئیس اتاق ایران در انتهای جاده ابریشم مشخص شده و در آبان‌ماه امسال در کشور چین نخستین اجلاس جاده ابریشم‌ برگزار می‌شود.

مصطفی نصیری ورگ؛ سرپرست اداره کل راه‌آهن خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار داشت: واگنی برای بحث صادرات و واردات وجود نداشته و این امر بر اساس مجوزهای وزارت و بخش خصوصی انجام می‌پذیرد، راه‌آهن‌های CIS در حال حاضر در حال خصوصی سازی هستند.

وی گفت: در حال حاضر آژانس‌های راه‌آهن ترکمنستان در اختیار ترکمن‌ها قرار گرفته است، تاکنون به 40 شرکت برای اقدام به اجرای عملیات در ارتباط با زیرساخت راه‌آهن مجوز داده شده و 4 هزار و 600 واگن وارد شده است، همچنین در بخش صادرات رشد چشمگیری را دارا هستیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت)

  نما و نمایشگاه

  نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت) (144)

  تولیدکننده آسانسورهای هیدرولیک و نیرو محرکه اصلی آسانسور و سایر متعلقات

 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • نمایشگاه آسانسور:شرکت ایمن موتور فرش باف(سایت)
 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. مدیریت این شرکت طی سالهای متمادی با عبور از چالشهای متعدد، روز به روز به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • موج بافی ( اصلاح تایتل )

  تعادل

  موج بافی ( اصلاح تایتل ) (1)

  موج بافی موج پارچه ایست دستبافت که از پشم گوسفند بافته می شود و از رنگهای متعدد و شاد برخوردار است. در قدیم از موج به عنوان رختخواب پیچ ، پتو ، پشتی ، رویه کرسی ، سجاده و گاه برای چادر عشایر استفاده می شده است. از موج در ماه های سرد به عنوان رو انداز و قدیمترها به عنوان پوشش تزئیینی روی کرسی ها می انداختند. نقوش تزئیینی موج دارای ویژگی های مشابهی است و در محدوده خاصی سیر می کند. طرح های موج که از اصالت و خصوصیات محلی و بومی برخوردار هستند عبارتند از پر طاووس ، چهارخانه، سیاه و سفید، تخت قرمز ، گل، کله کبکی ، شانه ، گنجیشک ، پروانه، بزکوهی ، درخت و ماهی ، ترنج و برگ بیدی.

آخرین خبرها