موانع پیش روی تجارت با اوراسیا بررسی شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

موانع پیش روی تجارت با اوراسیا بررسی شد

  • چهارشنبه 20 فروردین 1399 17:08
  • شناسه 42658
موانع پیش روی تجارت با اوراسیا بررسی شد

رئیس مرکز تجاری ایران در داغستان روسیه در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا از پیگیری مستمر برای برگزاری سفر هیئت تجاری ایران در داغستان روسیه خبر داده و موانع پیش روی تجارت با اوراسیا را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا رستمی با حضور در برنامه تحریریه اتاق اقتصاد به تعویق افتادن اعزام هیئت تجاری ایرانی به نمایشگاه داغستان روسیه اشاره کرده و اظهار داشت: علیرغم لغو سفر هیئت تجاری ایرانی، تعداد ثبت نام کنندگان این تور نمایشگاهی از 60 نفر به 300 نفر سیده است و منتظر پایان یافتن بیماری کرونا هستیم تا بتوانیم این سفر تجاری را انجام دهیم. اگر بیماری کرونا تا پایان اردیبهشت ماه ریشه کن شود، این سفر در خرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ما ارتباطمان را با ثبت نام کنندگان و مسئولات سازمان توسعه تجارت حفظ کرده ایم و کماکان پیگیر مهیا کردن این تور نمایشگاهی هستیم.

رئیس نمایشگاه توانمندی های ایران در داغستان روسیه افزود: دیپلماسی اقتصادی ابزار قدرتمندی برای دولت هاست که بتوانند در بازار کشورهای هدف اقتصادی حضور یابند. ما برای حضور موثر و فعالیت در بازارهای داغستان روسیه به کمک های مسئولان وزارت خارجه نیاز داریم. در همین راستا با دکتر جلالی سفیر جدید ایران در روسیه همکاری خوبی داشتیم اما این همکاری ها در ارتباط با سفیر محترم ایران در جمهوری آذربایجان شکل نگرفت و مجموعه ما به نتوانست به اهداف خود برسد.

رستمی خاطر نشان کرد: از سفیر محترم ایران در جمهوری آذربایجان تقاضا دارم برای تسهیل فعالیت های تجاری شرکت های ایرانی در باکو توجه ویژه ای داشته باشد.

وی تاکید کرد: تجارت با بازار بزرگ کشورهای مشترک المنافع و به ویژه روسیه مهمترین هدف این نمایشگاه است و برای همین منظور در حال رایزنی و هماهنگی های لازم با بخش های مختلف منطقه و بازرگانان ایرانی هستیم.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها