ترکیه در هر شرایطی به صادرات می اندیشد/الگوهای درست را بهتر بشناسیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ترکیه در هر شرایطی به صادرات می اندیشد/الگوهای درست را بهتر بشناسیم

  • سه شنبه 06 خرداد 1399 15:52
  • شناسه 43559
ترکیه در هر شرایطی به صادرات می اندیشد/الگوهای درست را بهتر بشناسیم

رییس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه در گفت و گو با تحریریه اقتصادی شبکه ایران کالا گفت: ترکیه در هر شرایطی به صادرات می اندیشد، داوود اغلو وزیر وقت خارجه همواره می گفت هرجا تاجری بتواند در کشوری پیمان و معاهده ای داشته باشد من در آنجا سفارت خانه می زنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا جلال ابراهیمی رییس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصادی شبکه ایران کالا به موضوع بررسی آخرین شرایط تجارت ایران و ترکیه پرداخت.

ابراهیمی در ابتدا گفت: تجارت ایران و ترکیه اصلا با هم قابل مقایسه نیست ، کشور ترکیه حتی کالارا از کشورهای دیگر می گیرد و با تغییر بسته بندی به نام خودش صادر می کند. و یا بازی های اقتصادی را انقدر خوب ایفا می کند که بطور مثال زمان بخرد تا برای خودش فرصت مهیا شود به عبارت بهتر ترکیه دو کار انجام می دهد اول اینکه اگر کالایی را ندارند همان را وارد و بعد با نظم خودشان صادر می کنند تا بتوانند ضمن حضور در بازارهای بین المللی ، حضور خود در این عرصه را پررنگ جلوه دهند و از کشورهای دیگر برای مصرف داخلی خود کالا می آورند با ارزان ترین قیمت و به موقع و در زمان نیاز و عادت می دهند مخاطب خود را که ، آن کالا را از اینها بخرند.

رییس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه تاکید کرد: کشور ترکیه با اینکه کوچک است اما 4 برابر ما مصرف کننده و ثروتمندند، در نتیجه ذائقه آن کشور را به کالای خودش عادت داد ما باید برای صادراتمان خیلی بیش از این ها ارزش قائل باشیم.

وی افزود: ترکیه در هر شرایطی به صادرات می اندیشد، داوود اغلو وزیر وقت خارجه همواره می گفت هرجا تاجری بتواند در کشوری پیمان و معاهده ای داشته باشد من در آنجا سفارت خانه می زنم.

ابراهیمی گفت: تجارت، اقتصاد سیاسی است و هیچ کجا اقتصاد به دنبال سیاست نمی رود بلکه سیاست به دنبال اقتصاد می اید دقیقا کاری که ترکیه می کند.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رییس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها