افزایش گذرگاه های مرزی استان ایلام با عراق | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش گذرگاه های مرزی استان ایلام با عراق

  • چهارشنبه 11 تیر 1399 18:01
  • شناسه 44046
افزایش گذرگاه های مرزی استان ایلام با عراق

استاندار ایلام در گفتگو با شبکه ایران کالا از آمادگی جمهوری اسلامی برای افزایش گذرگاه های مرزی ایران و عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  قاسم سلیمانی دشتکی در گفتگوی تصویری با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد به ظرفیت های استان ایلام در توسعه اقتصادی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین ظرفیت های اقتصادی استان ایلام وجود ۴۲۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق است و هم اکنون مرز مهران به عنوان یکی از مهمترین مرزهای کشورمان در این استان فعال است.

وی افزود: پتانسیل های زیادی همچون نفت و گاز فراوان در استان ایلام وجود دارد که بر این اساس 11 درصد میادین گازی و 4 درصد منابع نفتی در ایلام قرار دارد.

استاندارد ایلام ادامه داد: طی سال های اخیر طرح های خوبی برای توسعه کشاورزی در ایلام برنامه ریزی کرده ایم و توانستیم با موافقت رهبر معظم انقلاب با برداشت از صندوق توسعه،  80 هزار هکتار زمین دیم و بیابان را به زمین زراعی تبدیل کنیم.
وی به افزایش سرمایه گذاری در ایلام پرداخت و اظهار داشت: اخیرا سرمایه گذاری 49 هزار میلیارد تومانی در ایلام صورت گرفته است که برای ماه های پیش رو 30 هزار میلیارد تومان پروژه در دست افتتاح داریم.

سلیمانی به اهمیت گذرگاه مهران نیز اشاره کرد و گفت: ما در استان ایلام بازارچه و گذرگاه مهران را داریم که در سال 96 حدود 62 درصد زائرین از این مرز تردد داشتند. 4.5 درصد از صادرات کشور از مز مهران انجام می شود اما روزهای پایانی سال گذشته، کرونا مرز مهران را به حالت تعطیل درآورد.

وی از احتمال فعالیت روزانه مز مهران خبر داد و اظهار داشت: طی روزهای اخیر جلساتی با مسئولان عراقی داشتیم که مققر شد در روزهای آینده مرز را به صورت روزانه فعال کنیم.

استاندار ایلام عنوان کرد: دو گذرگاه‌ها در مرز شهرستان دهلران و چنگوله با کشور عراق ایجاد می‌شود که بدون شک تأثیر بسیار زیادی در رونق اقتصادی این شهرستان مرزی خواهد داشت.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های استاندار ایلام را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها