بررسی بازار سرمایه در ابتدای شروع معاملات هفتگی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی بازار سرمایه در ابتدای شروع معاملات هفتگی

  • شنبه 29 شهریور 1399 10:58
  • شناسه 45690
بررسی بازار سرمایه در ابتدای شروع معاملات هفتگی

پور محمود کارشناس بازار سرمایه از ادامه دار بودن نوسانات در بازار سرمایه تا هفته اول مهر خبر داد

پور محمود کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: امروز بازار تحت تأثیر اخبار موجود منفی شروع شد ولی با توجه به قیمت مناسب سهم ها به نظر می رسد نگرانی خاصی در خصوص بازار وجود ندارد و هم اکنون بازار به سمت مثبت شدن پیش می رود.

آقای پور محمود ادامه داد: به احتمال زیاد فراز و نشیب بازار تا اوایل مهر وجود خواهد داشت.

وی در خصوص عرضه اولیه ها نیز گفت: هر چقدر عرضه اولیه در بازار زیاد باشد به عمق بخشی به بازار کمک خواهد کرد و موجب ورود نقدینگی به بازار خواهد شد که این برای بازار سرمایه یک نکته مثبت محسوب می شود.

پور محمود درباره عرضه اولیه شرکت وسپهر نیز گفت: و سپهر یک شرکت نیمه دولتی است که زیر مجموعه بانک صادرات است اما قیمت گذاری صورت گرفته شده برای سهام این شرکت به قیمت ذاتی سهم نزدیک است ولی در هر حال توصیه خرید این عرضه اولیه را به سرمایه گذاران دارم.

وی با اشاره به اینکه چشم ما به عنوان یک فرزند به دست پدر که حقوقی های این بازار هستند است اظهار داشت: خواهشمندم کانونی به عنوان کانون سهامداران حقیقی تشکیل شود تا تریبونی برای صحبت حقیقی ها باشد.

پور محمود افزود: اواخر هفته گذشته خرید حقیقی ها به مثبت شدن بازار کمک کرد؛ خواهشمندم هر چه زودتر محلی برای شنیدن صحبت این افراد در نظر گرفته شود.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوصو نحوه بازگشایی سهام شرکت ها و شبهاتی که در این مورد مطرح می شود گفت: شرکت ها از برخی خلا های قانونی برای بازگشایی سهم ها استفاده می کنند اما بازگشایی سلیقه ای در بورس به چشم نمی خورد.

مطالب بیشتر از «تجارت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها