چه کسی نرخ دلار را در کشور تعیین میکند؟

 • سه شنبه 13 شهریور 1397 13:38
 • شناسه 32451
چه کسی نرخ دلار را در کشور تعیین میکند؟

نماینده مجلس:به دلیل مشکلات اقتصادی از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم، کشورمان خیانت‌زده است. یک سوال: چه کسی دلار را 18 هزار تومان پیش بینی کرده است؟

به دلیل مشکلات اقتصادی از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم/کشورمان خیانت‌زده است
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس به دلیل وجود مشکلات اقتصادی که نتیجه بی تدبیری مدیران است از همه ملت ایران معذرت خواهی کرد.


به گزارش شبکه ایران کالا  ،  هاجر چنارانی در نشست علنی امروز سه شنبه (13 شهریور) صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: ایران جنگ زده نیست، طاعون زده نیست، سیل زده نیست، ورشکسته نیست، اختلاف زده نیست بلکه خیانت زده است. نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جمعی خیانت می کنند و خائن هستند و جمعی با اعمال خائنانه خود به ملت ایران خیانت می کنند.

بسیاری از افراد عادت کرده اند به دنبال منافع فردی خود باشیم نه منافع جمعی کشور و تا وقتی که ایران را بر خودمان مقدم ندانیم وضع همین خواهد بود. وی ادامه داد:  به نمایندگی از خادمان مردم ایران سر تعظیم در برابر مردم فداکار فرود می آورم و بخاطر تمام مشکلات اقتصادی که نتیجه بی تدبیری مدیران جمهوری اسلامی ایران بود از همه ملت معذرت خواهی می کنم.

چنارانی افزود: ما را ببخشید که رای دادید تا به قوه مقننه وارد شویم و قانونی در شان جمهوری اسلامی ایران بنویسیم. مردم ایران دلم نمی خواهد از حوزه انتخابیه خودم بگویم زیرا نیشابور فشرده ایرانی بزرگ است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: چهل سال از انقلاب می گذرد لذا باید اندکی فکرد کرد که زمان آن نرسیده تا اندکی به مشکلات مردم، به سفره های خالی مردم، به دغدغه های مردم، به بحران هایی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد همه با همدیگر فکر کنیم و نگرش سیاسی را برای اولین بار بعد از اربعین انقلاب اسلامی ایران کنار بگذاریم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ملت همان ملت هشت سال دفاع مقدس است؛ ناپلئون گفت اگر نصف ارتشم ایرانی بودند کل جهان را فتح می کردم زیرا آنها حاضر هستند جلوی توپ بایستند اما وجبی از خاکشان را به دشمن ندهند. وی ادامه داد: دلیل مشکلات فاصله گرفتن مسئولان از مردم است؛ خوی اشرافی و اشرافی گری پدر جمهوری اسلامی را درآورده است و رابطه جایگزین ضابطه شده است. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: شعار دادن اقتصاد مقاومتی منحصرا مربوط به مردم نیست و مسئولان چه نقشی در راستای اقتصاد مقاومتی دارند؛ آنچه در شبکه های مجازی بیداد می کند همه هر روز اخبار احتکار هزاران خودرو، احتکار 6 هزار میلیارد آهن، احتکار میلیاردها تومان دارو و غیره مشاهده می کنند.

چنارانی افزود: خودروسازان قطعات را با دلار 3200 تومان ذخیره و انبارهایشان را پر کرده اند و اکنون خودروسازان قرار است با دلار 10 هزار تومان در بازار به فروش برسانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: از قوه قضائیه در راستای تشکیل دادگاه های شرعی و انقلابی تشکر می کنم. روزنه امیدی برای ملت انقلابی ایران شده است ولی همه منتظر محاکمه علنی دانه درشت‌ها و نام آشناها هستند. نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در وضعیت کنونی اشتغال در کشور امری بسیار مهم و حیاتی است؛ به عنوان نماینده مردم روزی صدبار احساس شرمندگی می کنم در برابر کسانی که برای کار مراجعه می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رییس جمهور، تصریح کرد: سفره های مردم خالی است و دغدغه اقتصاد داشتیم که وزیر اقتصاد استیضاح شد، وزیر کار برکنار شد؛ چه کرده اید و قرار است چه زمانی وزریران معرفی شوند. روز به روز بازار بدتر می شود. 

اما سخن دلار که این روزها نقل و نبات محافل است.

هنوز چند روزی از وعده های جدید رئیس کل بانک مرکزی نگذشته است که می گفت، قیمت ها را سامان می بخشم، بازار را کنترل میکنم، به مردم قول می دهم و ... چنین و چنان میکنم. البته از کار بلد نبودن رئیس کل سابق بانک مرکزی هم زیاد سخن به میان رفت که اگر اینچنین  می کرد کار به اینجا نمی کشید.

قیمت دلار در ورود آقای همتی حدود 9 تا 10 هزار تومان بود اینک به حدود 13 تا 14 هزارتومان رسیده است.

آقای رئیس کل خبر دارید که نرخ دلار به حدود ۱4 هزار تومان رسیده است؟ چه بر سر ارز خواهد آمد و تورم شدید ناشی از این نرخ های انفجاری ارزی را در ماه های بعد، چه خواهید کرد؟


بررسی قیمت دلار، یورو و ارزهای دیگر در بازار سه‌شنبه، سیزدهم شهریور ماه حاکی از یک روز پرنوسان دایم رو به بالا است. اما آیا چشم‌انداز قیمت دلار از نگاه کارشناسان و مقامات دولتی نیز یک روند پرنوسان است؟
قیمت دلار امروز از ۱۳ هزار تومان گذشته و با افزایش ۱۲۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۳۱۰۰ تومان رسیده است. دلار در روز گذشته نوسان قیمتی زیادی داشت به طوری که در بالاترین سطح، قیمت ۱۲۹۰۰ تومان را نیز تجربه کرد.

در عین حال دیروز ۱۲ شهریور ماه 1397 قیمت یورو از ۱۴ هزار تومان و قیمت پوند نیز از ۱۶ هزار تومان گذشت.

 قیمت دلار یکی از مولفه‌های مهم و اثرگذار اقتصادی است. با این حال برخلاف آنچه فعالان بخش خصوصی و کارشناسان اقتصادی انتظار دارند نرخ دلار در بازار تعیین نمی‌شود. نرخ دلار چگونه تعیین می‌شود؟ پاسخ برخی فعالان اقتصادی به این سوال اراده، میل و خواسته دولت است.

رئیس کل بانک مرکزی گفته که ذخایر ارزی کشور ناموس بانک مرکزی است.

رئیس‌کل بانک مرکزی بی‌توجه به اهمیت سکوت به‌موقع و سخنرانی به موقع برای یک مدیر عالی‌رتبه پولی، درباره وضعیت ارزی کشور به گونه‌ای ناشیانه حرف می‌زند و بازار‌ها را سریعا به هم می‌ریزد. از نظرکارشناسان اقتصادی  سخنان رئیس‌کل پیرامون ناموسی بودن ذخایر بانک مرکزی در نوسان بازار نقش داشته است.

آقای رئیس کل فقط می پرسیم و تاکید نداریم: آیا تاکید شما بر ناموس بانک مرکزی به این مفهوم است که برای تنظیم نرخ دلار وارد بازار نمی شوید و این آیا یک نوع پالس قیمتی برای افزایش نرخ نبود؟

آقای همتی گفته است، ذخایر ارزی کشور ناموس بانک مرکزی است تا نشان دهد مسائل ارزی کشور برای سیاستگذاران چقدر اهمیت دارد. همزمان با این سخنان عبدالناصر همتی، علی لاریجانی در قامت رئیس مجلس شورای اسلامی از ثبات نسبی بازار ارز سخن گفته است.

وی معتقد است که با ایجاد بازار ثانویه ارز، ثبات نسبی در بازار ایجاد شده است. نرخ ارز در سامانه سنا نیز روندی صعودی به خود گرفته و تا این ساعت از معاملات (ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه، روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور ماه سال ۱۳۹۷) نرخ خرید و فروش یورو بیش از ۱۴ هزار تومان به ثبت رسیده است.

آینده دلاربا توجه به روند فعلی بازار قیمت دلار چه خواهد شد؟ از نگاه برخی مابه‌التفاوت ارزی که هم‌اکنون نیز وجود دارد، موجب خواهد شد باز هم قیمت‌ها افزایش یابند. در عین حال محمدرضا مودودی، معاون سازمان توسعه تجارت از کاهش وابستگی سبد ارزی واردات به دلار در تجارت خارجی سخن گفته که شاید بتواند به مهار قیمت دلار کمک کند. باید دید در آینده قیمت دلار چه روندی را در پیش می‌گیرد؟ 

روز گذشته سکه به بالای  ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی رفت و دلار نه تنها قدم به کانال ۱۲ هزار تومانی گذاشت، بلکه به آستانه مرز ۱۳ هزار تومانی رسید.


بطور طبیعی محاسبه این نرخ ها به حد کافی برای تحریک نرخ امروزین دلار کافی است.
 روز دوشنبه، بازارها از همان ابتدای روز فعالیت خود را با هیجان آغاز کردند. دلار که ساعت ۴ بعدازظهر روز یکشنبه روی عدد ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفته بود، روز دوشنبه را با نرخ ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز کرد؛ فاصله ۳۰۰ تومانی قیمت بسته شده با نرخ بازگشایی روز بعد اولین نشانه هیجان خریداران بازار بود. سکه نیز معاملات خود را در حوالی ۴ میلیون و 650 هزار تومان کلید زد که  بالاتر از قیمت ساعت ۴ بعدازظهر دوشنبه بود. روند افزایش ابتدای روز با سرعت زیادی پیگیری شد و قیمت فلز گرانبهای داخلی تا آستانه ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالا رفت. در بازار ارز نیز قیمت دلار روز گذشته تا نرخ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان رشد کرد. ساعت ۴ بعدازظهر دلار روی عدد ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت و سکه روی مرز ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ایستاد. قیمت سکه ۲۳۰ هزار تومان بیشتر از روز قبل بود و بهای دلار ۱۲۰۰ تومان بالاتر از قیمت روز یکشنبه. به گفته فعالان، در ساعات انتهایی روز کمی فروش‌ها در بازار افزایش پیدا کرد و قیمت سکه و دلار تعدیل شد. بانک مرکزی طی ماه‌های مهر و آبان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه سکه بهار آزادی را به مشتریان تحویل خواهد داد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، توزیع سکه‌های پیش‌فروش‌شده با سررسید ۶ ماهه و قیمت قطعی که از ۲۸ مرداد آغاز شده تا ۱۳ آبان ادامه خواهد داشت. مجموع سکه‌های پیش‌فروش شده ۶ ماهه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه است که موعد سررسید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه از این سکه‌ها در مهر ماه و نیمه اول آبان ماه قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود ورود این مقدار سکه به بازار، تعدیل قیمت سکه بهار آزادی را به‌دنبال داشته باشد که این امر اتفاق نیافتاد. در این میان، به‌نظر می‌رسد آنچه زمینه‌ساز بازگشت نوسانات به بازارها شد، ناشی از ورود دوباره تقاضای سفته‌بازی و احتیاطی به بازار بود. از سوی دیگر، به گفته فعالان، شکست پی‌در‌پی سطوح قیمتی موجب شده است که تقاضای فنی زیادی روز به روز وارد بازار شود؛ برخی دیگر از فعالان باور داشتند، تقاضای فصلی مهاجرت دانشجویی نیز در بازار وجود دارد؛ تحت‌تاثیر این نوع از تقاضا، روز گذشته قیمت دلار کانادا به حدود ۹۸۰۰ تومان رسیده بود. این قیمت ۹۰۰ تومان بالاتر از روز یکشنبه بود. بسیاری از کارشناسان باور دارند، بازارساز باید با مداخله هدفمند در بازار دامنه سطح نوسانات را کاهش دهد و در گام دوم تصمیم بگیرد که انتظارات افراد را چگونه به سمت بازارهایی غیر از ارز و سکه رهنمون کند.

از نظر برخی فعالان، تا زمانی که روند قیمتی کمی تغییر نکند، فروشنده‌ای در بازار وجود نخواهد داشت که تقاضای هجوم آورده به بازار را آرام کند. سرکشی تقاضا در سطح قیمتی 13 هزار تومانی، از نظر معامله‌گران فنی می‌تواند زمینه‌ساز صعود دلار به کانال‌های بالاتر نیز شود. در این میان، یکی از عواملی که در روزهای اخیر در افزایشی شدن قیمت دلار در بازار آزاد نقش داشته است، رشد نرخ حواله درهم بوده است. روز گذشته نرخ حواله درهم بالای مرز ۳ هزار و ۴۰۰ تومان نوسان کرد. با این حال، ارزش دلار در بازار تهران از معادل درهمی آن نیز بیشتر بود؛ امری که نشانه‌ای از افزایش تقاضای فیزیکی اسکناس در بازار داخلی بود. در این میان، برخی سایت‌های خبری نیز بخشی از آشفتگی بازار ارز را ناشی از صحبت‌های رئیس‌کل بانک مرکزی دانستند. 

 

با چه مبنایی دلار 18هزار تومان برای دی ماه پیش بینی شده است؟

هرچند با یک محاسبه ساده می توان متوجه شد نرخ فعلی سکه بر اساس دلار حدود 16000 هزار تومانی تعیین شده است هرچند عده ای می گویند قیمت سکه نیز قدری حباب دارد. 

همین سکه که مشخص نیست سکه طلا است یا سکه حباب، در معاملات اتی تحویل دی ماه امسال رقم 5 میلیون و 59 هزار تومان تعیین شده است که این به مفهوم محاسبه دلار به نرخ 18 هزار تومان در معاملات دی ماه امسال است.

با این روند باید از آقای رئیس کل پرسید براستی تعیین کننده نرخ دلار در بازار کیست؟ وظیفه حفظ ارزش پول ملی طبق قانون توسط بانک مرکزی را چه کسی انجام می دهد و رئیس کل بازار پولی کشور کیست؟

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تورم»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها

 • اسرار فروش برای کسب‌ و‌ کارهای کوچک با سرمایه کم

  اسرار فروش برای کسب‌ و‌ کارهای کوچک با سرمایه کم

  تمام کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک، فعالیتش وابسته به میزان فروش است و مشتریان هستند که ضامن بقای آن کسب و کارند اما متاسفانه بارها در موارد بسیار زیاد افراد زیادی را دیده ام که کسب کاری راه انداخته اند، کلی هزینه کرده اند و حتی محصول هم تولید کرده اند اما برای بازاریابی و فروش هیچ برنامه ریزی ایی نداشتند!

 • بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس

  بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس

  با حضور رئیس جمهور پروژه افزایش ظرفیت بنزین و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز پالایشگاه نفت بندرعباس به بهره برداری رسید.

 • افزایش صادرات؛ دلیل گرانی صیفی‌جات

  افزایش صادرات؛ دلیل گرانی صیفی‌جات

  رئیس اتحادیه میوه وسبزی با بیان اینکه دلالان صیفی جات را سرِ زمین از کشاورز خریداری و صادر می‌کنند وهمین دلیل گرانی این محصولات است،گفت:صادرات وقتی باعث نوسان قیمت در داخل شود،باید کنترل شود.

 • پای سرمایه‌گذاران خصوصی به شهرهای جدید باز می‌شود

  پای سرمایه‌گذاران خصوصی به شهرهای جدید باز می‌شود

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه دولتها در سراسر جهان توان ایجاد پروژه‌های عمرانی را از دست داده‌اند، گفت: شهر جدید هشتگرد پس از یک دوره افول، مجدداً در مسیر توسعه قرار گرفته و بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

 • قیمت خودرو در بازار شکسته می شود

  قیمت خودرو در بازار شکسته می شود

  خان کرمی گفت: با اجرای شرایط فروش فوری در روزهای آتی، حباب قیمت خودورهای این شرکت در بازار شکسته خواهد شد.

 • رشد ۳۶ درصدی صادرات محصولات نساجی و پوشاک

  رشد ۳۶ درصدی صادرات محصولات نساجی و پوشاک

  معاون امور صنایع وزیر صمت از ابلاغ سند راهبردی پوشاک در آینده نزدیک خبر داد

 • نرخ طلا و سکه در 29بهمن ماه ۹۷

  نرخ طلا و سکه در 29بهمن ماه ۹۷

  امروز در بازار آزاد تهران، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۴ میلیون و 424 هزار و طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و 280 هزار تومان معامله شد

 • فروش فوری محصولات سایپا و ایران خودرو

  فروش فوری محصولات سایپا و ایران خودرو

  فروش فوری محصولات ایران خودرو و سایپا از فردا آغاز می‌شود

 • رونمایی از دو کتاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و انرژی

  رونمایی از دو کتاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و انرژی

  پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی که امروز همزمان با سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری است، شاهد رونمایی از دو کتاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و مسیر انرژی ایران بود.

 • مشکلی در تامین کالا‌های اساسی نیست

  مشکلی در تامین کالا‌های اساسی نیست

  وزیر اقتصاد: از نظر تامین کالا‌های اساسی مشکل نداریم و مشکلات موجود به دلیل اختلال در نظام توزیع رخ داده است

 • مرغ ارزان می شود

  مرغ ارزان می شود

  رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ زنده درب مرغداری خبر داد.

 • اما و اگرهای غذاهای ارزان قیمت

  اما و اگرهای غذاهای ارزان قیمت

  رئیس اتحادیه دارندگان رستوران استان تهران: رستوران‌هایی که تبلیغ کباب کوبیده ارزان می‌کنند بدون مجوز هستند

 • عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 29 بهمن

  عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 29 بهمن

  روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون مسکن سفته بازان در بازار، گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد، تسویه بدهی دولت با نفت، صادرات مرغ ممنوع شد، بانک ها در تکاپوی تامین ارز مسافرتی، هشدار بروز بیکاری گسترده، بازار ارز و سکه در انتظار نتیجه پالرمو و.... پرداختند.

 • لزوم گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ تعاون

  لزوم گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ تعاون

  سازمان مرکزی تعاون روستایی به دنبال گسترش فرهنگ تعاون و نهادینه سازی این هنجار به عنوان یکی از حوزه‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی است

 • حضور بانک مرکزی برای جلوگیری از بی‌ثباتی در بازار

  حضور بانک مرکزی برای جلوگیری از بی‌ثباتی در بازار

  رئیس کل بانک مرکزی از حضور بانک مرکزی در بازار و انجام اقدامات لازم در صورت ضرورت خبر داد

 • حباب قیمت در بازار خودرو مقطعی است

  حباب قیمت در بازار خودرو مقطعی است

  رئیس انجمن قطعه سازان با بیان اینکه هیچ دلیل خاصی برای افزایش قیمت خودرو در روز‌های اخیر وجود ندارد، این افزایش را ناشی از حباب دانست

 • با بدترین شرایط اقتصادی، در خانه خودتان پولدار شوید!

  با بدترین شرایط اقتصادی، در خانه خودتان پولدار شوید!

  در دنیایی سیاه زندگی میکنی، محکوم به بدبختی و زندگی با اعمال شاقه و مرگ در تنهایی و فقر هستی! همیشه هستند کسانی که برای شما آن قدر دلیل منطقی و غیر منطقی می آورند تا عبارات بالا را به خوردتان دهند اما ...

 • خودروهای ثبت‌ سفارش جعلی منتظررای مراجع قضائی

  خودروهای ثبت‌ سفارش جعلی منتظررای مراجع قضائی

  نحوه تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک به این دلیل که پرونده این خودروها تحت عنوان کالای قاچاق در مراجع قضایی در حال رسیدگی است، هنوز مشخص نیست.

 • تولید قزل آلا به ۱۱۵ هزارتن می‌رسد

  تولید قزل آلا به ۱۱۵ هزارتن می‌رسد

  مدیر عامل اتحادیه ماهیان سردآبی : با توجه به اتخاذ سیاست سازمان شیلات مبنی بر ممنوعیت دو ماهه واردات تخم چشم زده تولید قزل آلا به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزارتن خواهد رسید.

 • واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز

  واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز

  مدیرکل دفتر تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی از واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز از ابتدای امسال تا ۱۲ بهمن خبر داد

 • نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

  نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

  بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز یکشنبه نسبت به روز گذشته ثابت اعلام کرد.

 • مقام معظم رهبری سهم صندوق توسعه را ۲۰ درصد اعلام کردند

  مقام معظم رهبری سهم صندوق توسعه را ۲۰ درصد اعلام کردند

  رییس مجلس شورای اسلامی: مقام معظم رهبری به صورت کتبی اعلام کردند که با توجه به شرایط خاص اقتصادی سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت ۲۰ درصد باشد.

 • افزایش حقوق کارکنان، پلکانی یا یکسان؟

  افزایش حقوق کارکنان، پلکانی یا یکسان؟

  در کنار بحث‌هایی که درباره افزایش حقوق کارکنان در سال جاری وجود داشت، اکنون با ورود لایحه به صحن علنی مجلس، نحوه پرداخت یعنی افزایش پلکانی یا یکسان بودن حقوق نیز به چالشی دیگر تبدیل شده است.

 • صادرات مرغ ممنوع می‌شود

  صادرات مرغ ممنوع می‌شود

  صادرات مرغ از اول اسفند ماه ممنوع می شود و این ممنوعیت تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

 • تحویل ۳۵ هزار خودرو تا پایان سال به مشتریان

  تحویل ۳۵ هزار خودرو تا پایان سال به مشتریان

  مدیر بازاریابی و شبکه فروش ایران خودرو : تا پایان سال ۳۵ هزار خودرو به مشتریان تحویل می‌دهیم تا بخشی از تعهدات معوقه این شرکت را انجام داده باشیم.

 • عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 28بهمن

  عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 28بهمن

  روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون ائتلاف سه جانبه برای کاهش نرخ دلار، استارت آپ ها کار دفاتر خدمات مسافری را کساد کرده اند، کاهش قیمت ارز همچنان ادامه دارد، توسعه فاز 11 پارس جنوبی در اغما، یک تیر و دو نشان اروپا در تجارت با ایران ، کنترل قیمت ها با عرضه کالا در بورس و.... پرداختند.

 • اسرار قبولی در مصاحبه استخدامی!

  اسرار قبولی در مصاحبه استخدامی!

  رمز و راز موفقیت در مصاحبه شغلی برای یک استخدام با شرایط مورد نظرتان را گردآوری کرده ایم، برای موفقیت در یک مصاحبه‌ی استخدامی، باید بتوانید با ویژگی‌های شخصیتی خود، کارفرما را متقاعد کنید که بیش از دیگران برای شرکت ارزش ایجاد خواهید کرد.

 • نرخ طلا و سکه در 27 بهمن ماه ۹۷

  نرخ طلا و سکه در 27 بهمن ماه ۹۷

  امروز در بازار آزاد تهران، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۴ میلیون و 302 هزار و طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و 160 هزار تومان معامله شد.

 • بیانیه مقام معظم رهبری، راهبرد سایپا در صنعت خودرو

  بیانیه مقام معظم رهبری، راهبرد سایپا در صنعت خودرو

  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا سرفصل اقتصادی بیانیه گام دوم انقلاب را راهبرد این خودروساز در صنعت خودرو و گروه خودروسازی سایپا خواهد بود.

 • رشد ۲۷۰ درصدی ورودی آب به مخازن سدها

  رشد ۲۷۰ درصدی ورودی آب به مخازن سدها

  ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی 98-97 تا 23 بهمن‌ماه در مجموع 23.79 میلیارد متر مکعب بوده که بیانگر رشد 270 درصدی نسبت به سال آبی گذشته است.