افزایش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در ۲ روز گذشته/ قاچاق گوشت در مرزهای غربی افزایش دارد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در ۲ روز گذشته/ قاچاق گوشت در مرزهای غربی افزایش دارد

 • سه شنبه 30 دی 1399 13:51
 • شناسه 49453
افزایش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در ۲ روز گذشته/ قاچاق گوشت در مرزهای غربی افزایش دارد

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران گفت: با افزایش تقاضا در ۲ روز اخیر قیمت گوشت گوسفندی در بازار حدود ۵ هزار تومان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران در پاسخ به این سوال که دلایل افزایش قیمت گوشت کوسفندی در بازار در روزهای اخیر چیست، اظهارداشت: به علت پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان در روزهای پایانی هرماه تقاضا برای خرید گوشت در بازار افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه این علت اصلی افزایش ۵ هزار تومانی قبمت گوشت گوسفندی در ۲ روز اخیر تقاضا بوده است، گفت: از طرفی افزایش قاچاق گوشت نیز در مرزهای غربی به رشد قیمت این محصول استراتژیک خانواده ها در بازار کمک می کند.

ملکی یادآورشد: از آنجا که در روزهای اول ماه فروش گوشت در بازار افزاشی می یابد لذا دامداران نیزعرضه گوشت زنده خود را به بازار برای گشتار به روزهای پایانی ماه موکول کرده اند تا با قیمت بالاتری دام خود را بفروش برسانند.

مقابله نهادها و سازمان های مسئول با هرگونه قاچاق گوشت زنده در مرزهای شرقی و یا غربی
رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران تاکید کرد: مبارزه با قاچاق گوشت کار اتحادیه ها نیست، بلکه اطلاع رسانی در این خصوص وظیفه ما است تا نهادها و سازمان های مسئول با هرگونه قاچاق گوشت زنده در مرزهای شرقی و یا غربی کشور مقابله کند.

وی گفت: قاچاق دام زنده از طریق مرزهای شرقی کشور تاثیر جزیی بر قیمت آن در بازار دارد اما قاچاق آن در مرزهای غربی فورا بر افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار های داخلی به خصوص بازار تهران بسیار تاثیرگذار است.

این مقام مسئول در اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران تصریح کرد: قیمت گوشت زنده گوسفندی در تهران هم اکنون ۵۵ هزار تومان و در شهرستانها حدود ۵۲ هزار تومان است که اگر این گوشت به کشور عراق قاچاق شود در آن طرف مرزها قاچاقچیان ۱۲۰ هزار تومان دام زنده را می خرند.

قیمت گوشت ران گوسفندی در بازار بین ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزار تومان
ملکی خاطر نشان کرد: قیمت شقه گوسفندی مرغوب در بازار هم اکنون ۱۱۰ هزار تومان است و قیمت گوشت ران گوسفندی مناسب نیز در بازار بین ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزار تومان در نوسان است.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران اظهار داشت: در صورتی که این روزها شقه گوسفندی بدون دنبه به مصرف کنندگان ۱۰۰ هزار تومان عرضه شود این به نفع خریداران است، زیرا با توجه به قیمت ۵۵ هزار تومانی دام زنده هم اکنون شقه گوسفندی باید ۱۱۰ و یا حداقل ۱۰۸ هزار تومان قیمت داشته باشد.

ملکی با بیان اینکه ما همواره با صادرات دامزنده به کشورهای همسایه مخالف هستیم گفت: در این شرایط اقتصادی به هرمیزانی دام زنده به کشورهای همسایه صادر شود قیمت گوشت قرمز را در کشور افزایش خواهد داد.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر باز شدن تالارهای پذیرایی نیز بر افزایش تقاضا در بازار گوشت تاثیرگذار بوده و با تقاضای مصرف قیمت آن نیز در ۲ روز اخیر ۵ هزار تومان رشد داشته است.

این مقام مسئول در اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران با اشاره به وضعیت عرضه گوشت قرمز به بازار یادآورشد: هرچند که به روزهای پایانی سال جاری نزدیک می شویم اما در بازار کمبودی نداریم.

ملکی در عین حال تاکید کرد: از آنجا که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و ممکن است بازار با تقاضای بیشتری مواجه شود، لذا دست اندرکاران از هم اکنون باید به فکر تامین گوشت قرمز روزهای پایانی سال باشند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران با اشاره به مقرون به صرفه بودن واردات گوشت قرمز گفت: با توجه به قیمت دلار در بازار، واردات گوشت قرمز اصلا صرفه اقتصادی ندارد و با هرگونه قاچاق گوشت نیز باید به شدت برخورد شود.

وی در پایان اظهارداشت: هم اکنون قیمت راسته گوسفندی در بازار حدود ۱۱۰ هزار تومان، دست ۱۱۰ هزار تومان، گردن حدود ۱۱۰ هزار تومان  و شقه مرغوب حدود ۱۱۰ هزار تومان قیمت دارد.  

منبع: بازار

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تورم»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52

  تعمیر کار

  تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52 (52)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش نحوه تعمیرات وسایل کهنه و از کار افتاده و بازگرداندن آنها به چرخه استفاده دوباره، علاوه بر کاهش هزینه خرید وسایل نو و مصرف گرایی، فرهنگ صرفه جویی در خانواده های ایرانی را نهادینه سازد.

 • جعبه ابزار

  خودت بساز

  جعبه ابزار (30)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش و ساده سازی انجام پروژه هایی تولیدی کوچک، خانواده ها را از صرف هزینه های گزاف در خرید کالا ها و ملزومات زندگی بی نیاز ساخته و ایشان را به ساخت همان وسایل با کمترین امکانات و به دست خود، ترغیب نماید.

 • پنجم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  پنجم اسفند ماه 99 (49)

  با وجود اینکه حدود 10 الی 12 دلار در هر اونس افزایش داشته امروز اما میبینیم طلا تقریبا همان روند دیروز خودش را ادامه داده اون هم دلیلش این هست که بازار ارز تقریبا به یک آرامشی رسیده است

 • چهارم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  چهارم اسفند ماه 99 (48)

  لمروز خبرهای خوشی را از بازار ارز میتونیم بشنویم چون تقریبا چند دقیقه پیش بازار متشکل ارز ایران نرخ دلار را 24253 تومان اعلام کرده بود که این دوباره کاهش پیدا کرد

 • سوم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  سوم اسفند ماه 99 (47)

  خوشبختانه در این یکی دوروزه نسبت به هفته گذشته اولا نوسانات نوسانت کاهشی است و یک آرامشی به قیمت برمیگردد

آخرین خبرها