علت گرانی مسکن عدم تحویل «پروژه مهر» است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

علت گرانی مسکن عدم تحویل «پروژه مهر» است

 • چهارشنبه 08 بهمن 1399 15:54
 • شناسه 49762
علت گرانی مسکن عدم تحویل «پروژه مهر» است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ترک فعل تولید مسکن و عدم تحویل پروژه های مصوب مسکن مهر، به گرانی‌ها دامن زده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه همواره با سیکل افزایش قیمت مسکن روبرو بودیم که درپی ثبات قیمتی، مجددا افزایش قیمت اتفاق می افتاد، اظهار کرد: در دو سه سال گذشته جهش های سنگینی داشتیم که نسبت به قبل شدیدتر بود.

وی با اشاره به بالاتر رفتن قیمت مسکن از نرم های قبلی، گفت: بانک مرکزی عدد میانگین را اعلام کرده و آمار در بسیاری مناطق بیشتر است.

شاکری متغیرهای اقتصادی را هم موجب اثرگذاری در حوزه مسکن دانست و افزود: فاصله عرضه و تقاضا افزوده شده است و ترک فعل تولید مسکن و عدم تحویل پروژه های مصوب مسکن مهر، به گرانی ها دامن زده است.

این نماینده مجلس رقم مسکن در سبد خانوار را بالغ بر ۵۰ درصد تخمین زد و افزود: آن هایی که در آستانه خرید مسکن بودند، چندین دهه به عقب افتاده اند و دسترسی به مسکن برای مردم دشوار شده است.

شاکری با اشاره به اینکه زمان دسترسی به مسکن برای بسیاری اقشار بالای ۳۰ سال شده است، افزود: عدم عرضه مسکن باعث شده خانواده ها بیش از ۶۰درصد هزینه ها را بر مسکن استوار نمایند.

وی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، خاطرنشان کرد: تقاضای انباشته شده طی ۸ سال گذشته باید در سال های آتی پاسخ داده شود و مجلس از امروز به توانمندسازی اقشار فاقد مسکن ورود کرده است.

شاکری افزود: تلاش داریم طی این دوره مجلس شورای اسلامی اتفاقی بیفتد و به همین دلیل بعد از بررسی های چند ماهه، تولید یک میلیون مسکن برای اقشار فاقد خانه در سال را پیش‌بینی کرده ایم که زمین آن اجاره ۹۹ ساله دارد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه صدور مجوزها نیز از سوی مجلس رها نشده و در طرح مذکور حل و فصل شده است، گفت: مسکن علاوه بر مشکلات کنونی، وارد بورس بازی شده و قیمت کاذب منجر به کشاندن نقدینگی به سمت مسکن می شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تورم»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها