تعطیلی هفت ماهه تالارهای پذیرایی؛ برگزاری مراسم ها در اماکن فاقد مجوز | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تعطیلی هفت ماهه تالارهای پذیرایی؛ برگزاری مراسم ها در اماکن فاقد مجوز

  • یکشنبه 15 تیر 1399 19:11
  • شناسه 44065
تعطیلی هفت ماهه تالارهای پذیرایی؛ برگزاری مراسم ها در اماکن فاقد مجوز

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران در گفت و گو با شبکه ایران کالا با اشاره به تعطیلی هفتماهه تالارهای پذیرایی از مردم خواست تا از حضور در تالارهای فاقد مجوز خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا خسرو ابراهیمی نیا، رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران در گفتگوی تصویری با برنامه تحریریه اقتصاد اظهار داشت: بیش از 50 درصد تالارهای پذیرایی تعطیل شده اند و اوضاع این صنف رو به وخامت است.

وی ادامه داد: اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های ستاد کرونا برای اتحادیه ما فصل الخطاب است و سلامتی شهروندان برای ما از درجه بالایی برخوردار است.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با انتقاد از عملکرد ستاد ملی مبارزه با کرونا در قبال صنف تالارهای پذیرایی اظهار کرد: رویکرد دوگانه دولت در بازگشایی رستوران ها و تعطیلی تالارهای پذیرایی باعث ضرر و زیان های زیادی به فعالان این صنف شده است.

وی افزود وقتی ستاد کرونا مانع از بازگشایی تالارهای پذیرایی شد برخی از افراد جامعه برای برگزاری مراسم و دورهمی های خود به رستوران ها ، باغ ها و سفره خانه های سنتی روی آوردند و مراسم خود را در آنجا برگزار کردند. حال آنکه صنف تالارهای پذیرایی بهتر از رستوران داران پروتگل های بهداشتی را رعایت می کنند.

او به تعطیلی هفتماهه تالارهای پذیرایی اشاره کرد و گفت: فعالان این صنف در دیماه سال گذشته آماده برگزاری مجالس مختلفی بودند اما شیوع ویروس کرونا تمام برنامه ریزی ها را بر هم زد. از دیماه سال گذشته تا تیرماه امسال تالارهای پذیرایی در حالت رکود و تعطیلی بودند و ضرر و زیان فراوانی دیدند.

ابراهیمی نیا از تسهیلات دولت برای اصناف آسیب دیده از کرونا انتقاد کرد و آن را ناچیز و بی فایده خواند.
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران خاطرنشان کرد: عدم فعالیت صنف تالارهای پذیرایی موجب شد تا صنوف دیگر از این فرصت بهره برداری کرده و مجری برگزاری مراسم شوند و این درحالی ست که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در باغ، پارکینگ و رستوران ها وجود ندارد و صاحبان تالارهای پذیرایی به دلیل تخصص و داشتن فضای بزرگ امکان اجرای این پروتکل ها را دارند.

وی از مردم خواست تا از حضور در مراکز و تالارهای فاقد مجوز خودداری کرده و نسبت به رعایت های پروتکل های بهداشتی در اماکن حساس باشند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «توزیعی، اتحادیه ها و مشاغل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها