افزایش تولیدات داخلی لوازم خانگی با وجود تحریم ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش تولیدات داخلی لوازم خانگی با وجود تحریم ها

  • چهارشنبه 24 دی 1399 12:34
  • شناسه 49244
افزایش تولیدات داخلی لوازم خانگی با وجود تحریم ها

سخنگوی انجمن لوازم خانگی ایران در گفتگوبا شبکه ایران کالا درمورد افزایش تولیدات داخلی به خصوص در بحث لوازم خانگی به بیان توضیحات پرداخت.

غزنوی در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: با وجود تحریم ها و ترک برند های جهانی، تولید لوازم خانگی در داخل کشور افزایش پیدا کرد  و این فرصت را به تولید کننده داخلی داد که بازار را به دست بگیرد. ما حدود 1500  تولید کننده داخلی داریم که باهم به سختی رقابت میکنند برای افزایش کیفیت، کاهش قیمت و برای گرفتن بیشترین سهم بازار و به همین دلیل ناچار هستند در بحث کیفیت، تنوع محصول و قیمت بهترین ها را ارئه بدهند.

در بحث قیمت ما باید به مقیاس اقتصادی برسیم و تا وقتی که بازار دست برند های خارجی بود ما در تولید داخلی به این مقیاس نمی توانستیم برسیم چون اصل، بازار و داشتن بازار ست که می توان در تولید هم موفق بود.

وی ادامه داد: چین با دردست داشتن بازار خود و افزایش تولید و ارتقا کیفیت توانست پیشرفت کند و در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد، ما هم باید بازار خودمان را در دست داشته باشیم تا بتوانیم به مقیاس جهانی برسیم و آن وقت میتوانیم روی کیفیت بیشتر و قیمت کمترو تنوع محصول کار کنیم.

غزنوی در پایان گفت: امیدوارم روزی برسد که ما جز بهترین تولید کننده ها در سطح دنیا باشیم که هم اکنون این فرصت به واسطه تحریم ها به دست آمده اما  متاسفانه هنوز حدود نیمی از بازار دست قاچاق همین برند های جهانی است که در ظاهر به علت تحریم ها کشور ما را ترک کرده اند اما می خواهند هنوز بازار خود را در کشور حفظ کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «توزیعی، اتحادیه ها و مشاغل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها