طرح مبارزه بیولوژیک در260هزار هکتار از زمین های کشاورزی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

طرح مبارزه بیولوژیک در260هزار هکتار از زمین های کشاورزی

 • سه شنبه 07 آذر 1396 18:03
 • شناسه 12394
طرح مبارزه بیولوژیک در260هزار هکتار از زمین های کشاورزی

رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طرح مبارزه بیولوژیک سال گذشته در 700 هزار هکتار از زمین های کشاورزی با 26 نوع محصول انجام شد، گفت: اجرای این طرح در سال جاری در 260 هزار هکتار زمین کشاورزی کشور برنامه ریزی شده است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا محمدعلی باغستانی روز سه شنبه در سی و هشتمین سمینار سالانه حفظ نباتات کشور در یزد افزود، امروزه تغییر اقلیم و خشکسالی یکی از تهدیدهای مهم امنیت در چرخه تولید مواد غذایی است که موجب افزایش آفات و بیماری ها شده است و با آفات نوظهور نیز روبه رو هستیم . 

رئیس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه بهداشت و قرنطینه گیاهی، از برنامه های مهم این نهاد است، اظهار کرد، در این زمینه ایران به استانداردهای جدید نیاز دارد. 
باغستانی بدون توضیح بیشتر در این زمینه یادآور شد، در همین ارتباط سال گذشته، وجود آلودگی در 2 هزار اصله نهال وارداتی از هلند در قرنطینه گیاهی شناسایی و نهال ها نابود شد. 
وی همچنین تولید محصول سالم با دیدگاه حفظ محیط زیست را از اولویت های سازمان دانست و بر لزوم استفاده از روش های مبارزه غیرشیمیایی تاکید دارد. 
سالانه 25 هزار تن انواع سموم برای مبارزه با 50 نوع از آفات باغی و زراعی در مزارع و باغات کشور استفاده می‌شود. 
گردهمایی سالانه حفظ نباتات به مدت یک روز در یزد و با حضور مدیران حفظ نباتات و معاونان بهبود و تولیدات گیاهی 31 استان و مدیران ستادی سازمان یاد شده برگزار شد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت)

  نما و نمایشگاه

  نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت) (144)

  تولیدکننده آسانسورهای هیدرولیک و نیرو محرکه اصلی آسانسور و سایر متعلقات

 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • نمایشگاه آسانسور:شرکت ایمن موتور فرش باف(سایت)
 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. مدیریت این شرکت طی سالهای متمادی با عبور از چالشهای متعدد، روز به روز به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • موج بافی ( اصلاح تایتل )

  تعادل

  موج بافی ( اصلاح تایتل ) (1)

  موج بافی موج پارچه ایست دستبافت که از پشم گوسفند بافته می شود و از رنگهای متعدد و شاد برخوردار است. در قدیم از موج به عنوان رختخواب پیچ ، پتو ، پشتی ، رویه کرسی ، سجاده و گاه برای چادر عشایر استفاده می شده است. از موج در ماه های سرد به عنوان رو انداز و قدیمترها به عنوان پوشش تزئیینی روی کرسی ها می انداختند. نقوش تزئیینی موج دارای ویژگی های مشابهی است و در محدوده خاصی سیر می کند. طرح های موج که از اصالت و خصوصیات محلی و بومی برخوردار هستند عبارتند از پر طاووس ، چهارخانه، سیاه و سفید، تخت قرمز ، گل، کله کبکی ، شانه ، گنجیشک ، پروانه، بزکوهی ، درخت و ماهی ، ترنج و برگ بیدی.

آخرین خبرها