طرح مبارزه بیولوژیک در260هزار هکتار از زمین های کشاورزی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

طرح مبارزه بیولوژیک در260هزار هکتار از زمین های کشاورزی

  • سه شنبه 07 آذر 1396 18:03
  • شناسه 12394
طرح مبارزه بیولوژیک در260هزار هکتار از زمین های کشاورزی

رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طرح مبارزه بیولوژیک سال گذشته در 700 هزار هکتار از زمین های کشاورزی با 26 نوع محصول انجام شد، گفت: اجرای این طرح در سال جاری در 260 هزار هکتار زمین کشاورزی کشور برنامه ریزی شده است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا محمدعلی باغستانی روز سه شنبه در سی و هشتمین سمینار سالانه حفظ نباتات کشور در یزد افزود، امروزه تغییر اقلیم و خشکسالی یکی از تهدیدهای مهم امنیت در چرخه تولید مواد غذایی است که موجب افزایش آفات و بیماری ها شده است و با آفات نوظهور نیز روبه رو هستیم . 

رئیس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه بهداشت و قرنطینه گیاهی، از برنامه های مهم این نهاد است، اظهار کرد، در این زمینه ایران به استانداردهای جدید نیاز دارد. 
باغستانی بدون توضیح بیشتر در این زمینه یادآور شد، در همین ارتباط سال گذشته، وجود آلودگی در 2 هزار اصله نهال وارداتی از هلند در قرنطینه گیاهی شناسایی و نهال ها نابود شد. 
وی همچنین تولید محصول سالم با دیدگاه حفظ محیط زیست را از اولویت های سازمان دانست و بر لزوم استفاده از روش های مبارزه غیرشیمیایی تاکید دارد. 
سالانه 25 هزار تن انواع سموم برای مبارزه با 50 نوع از آفات باغی و زراعی در مزارع و باغات کشور استفاده می‌شود. 
گردهمایی سالانه حفظ نباتات به مدت یک روز در یزد و با حضور مدیران حفظ نباتات و معاونان بهبود و تولیدات گیاهی 31 استان و مدیران ستادی سازمان یاد شده برگزار شد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها